X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Paweł Maślona sprawdza czy to mąż

Reżyser nagradzanej w świecie krótkometrażowej Magmy wchodzi z rozpędem w świat mainstreamu. Wyreżyserował właśnie odcinki nowego serialu stacji TVN Mąż czy nie mąż. Czy flirt z komercyjnym ekranem mu się powiedzie?

Zdobywca Złotego Anioła Tofifest za Magmę zaskoczył, wchodząc w rolę reżysera telewizyjnego serialu w popularnym kanale. Mąż czy nie mąż to love story o parze, która dostanie drugą szansę w życiu. Marta i Michał przez lata byli szczęśliwą, kochającą się parą. Stworzyli rodzinę, razem mieszkali, pracowali i wychowywali córkę – Zuzię. Nigdy nie podjęli decyzji o małżeństwie, bo formalności miały dla nich znaczenie drugorzędne. Jednym słowem – byli parą na medal. Pewnego dnia Michał odszedł jednak do innej kobiety. W serialu zagrają: Marcin Perchuć (Michał), Magdalena Schejbal (w roli Marty), Magdalena Żak (po raz pierwszy na ekranie, jako ich córka), Magdalena Boczarska, Ewa Telega, czy Krzysztof Stelmaszyk

Paweł nie zapomina jednak o kinie autorskim. Napisał wraz z Marcinem Wroną (Chrzest, Moja krew) scenariusz do nowego filmu Wrony Demon. Obraz wszedł w okres postprodukcji.

Filmem dzięki, któremu Maslona "wszedł na salony" była krótkometrażowa Magma z Łukaszem Simlatem. Film zdobył na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest Złotego Anioła w Konkursie Filmów Krótkometrażowych "Shortcut" za "mistrzowskie ukazanie sytuacji wyalienowania ujętej w przemyślaną i zdyscyplinowaną formę". Nagrody otrzymał też w Palm Springs, Gdyni, na Zoom-Zbliżenia, Festiwalu Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni", na Sehsüchte FF w Poczdamie, festiwalu OKFA, Międzynarodowy Festiwal Debiutów i Filmów Studenckich w Pradze, festiwalu "Opolskie Lamy", Cambridge European Short Film Festival i Poitiers Festival International des Ecoles de Cinema. Nagrody przyniosły mu też wcześniejsze etiudy Zaćmienie (2011) i Tylko dla obłąkanych (2010).

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest