X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Roma Gąsiorowska jako muza Eugeniusza Bodo

Wywodząca się z Bydgoszczy aktorka, zagra w najnowszej, polskiej megaprodukcji serialowej - Bodo. Rozmach rzeczywiście imponuje - w serialu zagra 240 aktorów.

Agustin Egurrola dba o choreografię, Jacek Cygan o muzykę, Eugeniusza Bodo gra 2 aktorów. Mega produkcja Telewizji Polskiej ma objąć 13 odcinków serii opowiadającej o tym przedwojennym  gigancie polskiego show-biznesu.

Takiej produkcji w polskiej telewizji jeszcze nie było. Jako porównanie, na myśl przychodzą seriale HBO. Historia życia Eugeniusza Bodo to filmowy samograj. Legendarny gwiazdor międzywojennego polskiego kina i kabaretu, producent i piosenkarz. Uwielbiany przez kobiety i widzów. Mówiąc dzisiejszym językiem - celebryta. Tyle, że z prawdziwym talentem i charyzmą. W czasie wojny, w 1943 uwięziony zdradziecko przez Rosjan, zmarł w gułagu w Kotłasie. Do dziś nie odnaleziono jego ciała.

Rozmach serialu pokazuje obsada. Jak informuje Onet.pl, zaplanowano 240 ról aktorskich. Eugeniusza Bodo zagra dwóch aktorów: Antoni Królikowski (jako młody Bodo) i Tomasz Schuchard (jako dojrzały Bodo). W kobiety jego życia wcielą się: Michalina Olszańska (Miasto 44, Jack Strong) jako Ada, Anna Próchniak (Miasto 44) jako Nora Ney i Patrycja Kazadi jako tahitanka Neri.

Roma Gąsiorowska wcieli się w serialu postać Zuli Pogorzelskiej, śpiewaczki, aktorki filmowej, teatralnej i tancerki kabaretowej. Znanej z tego, że w 1926 jako pierwsza w Polsce zaprezentowała charlestona. Teksty dla Pogorzelskiej pisali m.in. Andrzej Włast i Marian Hemar. Zmarła w 1936 roku na ciężką chorobę rdzenia kręgowego.

Ciekawie zapowiadają się też ekranowe wcielenia pozostałych dwóch największych aktorów międzywojennego kina. Filip Bobek zagra amanta, Aleksandra Żabczyńskiego, a Bartłomiej Kotschedoff wcieli się w samego Adolfa Dymszę.

Scenariusz napisali Piotr Derewenda i Doman Nowakowski. Reżyserami będą Michał Kwieciński i Michał Rosa. Muzykę tworzy Jacek Cygan, a choreografię opreacowuje Agustin Egurrola. Zdjęcia rozpoczynają się 26 maja 2015.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest