X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Gierszał w nowym kryminale Agnieszki Holland

Jak informuje TVN24.pl, Jakub Gierszał zagra jedną z głównych ról w kryminale Agnieszki Holland Pokot.

Poza jakubem - laureatem naszego Flisaka Tofifest - główne role w Pokocie zagrają: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Borys Szyc, Andrzej Grabowski i Tomasz Kot.

Film jest adaptacją powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych. Bohaterką jest emerytowana inżynierka Janina Duszejko (Agnieszka Mandat), z zamiłowania astrolożka i wegetarianka, która mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada, kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren…

Gierszał otrzymał Flisaka za kreacje w takich filmach jak Sala samobójców Jana Komasy czy Nieulotne Jacka Borcucha. Pochodzący z Torunia aktor bardzo dokładnie wybiera role, unika grania w komediach romantycznych, mimo "aparycji amanta". Ostatnio widzieliśmy go w Hiszpance, gdzie zagrał jedną z głownych ról. Kryminał dwukrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, to jego pierwsze zetknięcie z tym gatunkiem filmowym w czystej postaci.

(fot. materiały promocyjne filmu, fotogramy z planu w Sudetach)

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest