X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Belfer z gwiazdorską obsadą

W nowym serialu kryminalnym Belfer, produkowanym dla CANAL+, wystąpi śmietanka polskiej sceny aktorskiej. Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat oraz Józef Pawłowski zagrają kluczowe role. Dołczyli tym samym do Macieja Stuhra, który wcielił się w tytułowego bohatera. Zdjęcia do serialu, nad którym pracują najlepsi polscy producenci i scenarzyœci, ruszyły w wakacje.

Magdalena Cielecka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Grała m.in. w filmach Katyń, Samotność w sieci czy w serialu Czas honoru. Za rolę w Pokuszeniu otrzymała Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Z kolei Piotr Głowacki to aktualnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów filmowych i laureat Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł 2015 za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską w filmie Bogowie.

Krzysztof Pieczyński jest aktorem z olbrzymim dorobkiem artystycznym. Zdobył nagrody gdyńskiego Festiwalu za pierwszoplanowe role w obrazach Wielki bieg, Jezioro Bodeńskie i Jutro będzie niebo. Ostatnio widzowie mogli go zobaczyć w takich filmach, jak Pianista, Jack Strong czy Ziarno Prawdy.

Paweł Królikowski, oprócz wielu ról filmowych, stworzył znakomite kreacje w takich serialach jak PitBull i Ranczo.

Łukasza Simlata (Drogówka, Wymyk, W Imię…) pamiętamy zaś ze świetnej roli Stefana Kozłowskiego w serialu Krew z krwi, wyprodukowanego przez CANAL+.

Józef Pawłowski z kolei to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia, któremu powierzono jedną z głównych ról w filmie Miasto 44.

Poza gwiazdami w obsadzie aktorskiej, nad filmem pracują również najlepsi polscy filmowcy i scenarzyści. Producentem serialu jest Wojciech Bockenheim, który wcześniej produkował m.in. film Mój rower i serial Usta usta.

Reżyserem jest Łukasz Palkowski, a autorem zdjęć Marian Prokop. Oryginalny scenariusz zosta napisany przez dramatopisarkê Monikę Powalisz oraz pisarza Jakuba Żulczyka. Zdjęcia będą kręcone w Warszawie, Chełmży i Kwidzynie.

BELFER. Polski serial kryminalny CANAL+. Reżyseria: Łukasz Palkowski (Bogowie, Rezerwat). Scenariusz: Jakub Żulczyk i Monika Powalisz. W roli głównej: Maciej Stuhr (Pokłosie, Listy do M.). Produkcja: CANAL+ Polska. Premiera: październik 2016. Tylko w CANAL+.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest