X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Stephen Baldwin w nowej, polskiej komedii

Tomasz Szafrański nie przestaje nas zaskakiwać. Ledwo zamknął produkcję komedii Klub Włóczykijów z hollywoodzkimi mistrzami soundtracku, gdy równolegle w Los Angeles kończy drugi film. W komedii No Panic, with a Hint of Hysteria zagra Stephen Baldwin i wschodząca gwiazda z Wielkiej Brytanii, Charlotte Kirk.

Główny bohater, grany przez Baldwina, zostaje zamieszany w pewne oszustwo.  Realizatorzy na razie nie zdradzają nic więcej. W tej chwili w Los Angeles kończy się nagrywanie muzyki do filmu. Zdjęcia rozpoczęły się w kwietniu, w Warszawie. Baldwin, chwalił sobie współpracę z Tomaszem Karolakiem "Mieliśmy niezły ubaw na planie" - mówił w wywiadzie.

Stephen Baldwin jest najmłodszym członkiem hollywoodzkiego "klanu Baldwinów". Urodził się w 1966 na Long Island w  Nowym Jorku. Znamy go z filmów Podejrzani (The Usual Suspects, 1995), Młodzi jeźdźcy (The Young Riders, 1989) i Urodzony 4 lipca (Born on the Fourth of July, reż. Oliver Stone, 1989). Obecnie kończy się postprodukcja aż czterech filmów z jego udziałem: Tapestry, Scarlett, The UnMiracle, I Balance i Streetball: Game Over.

Charlotte Kirk, wschodząca gwiada kina brytyjskiego, zaczynała jako modelka w międzynarodowych magazynach mody, m.in. w Vogue fotografowana przez takich mistrzów jak Patrick Demarchelier. Ma już na koncie rolę u boku Bruce'a Willisa w futurystycznym thillerze Vice (polski tytuł: Vice: Korporacja zbrodni). Obecnie trwają prace nad trzema filmami w których występuje Kirk. W Tekken: Kazuya's Revenge, zagra nawet... kobietę-assasyna. Charlotte zaczyna wkrótce zdjęcia do wysokobudżetowego filmu, w którym zagra głowną rolę żeńską: żonę O.J. Simpsona. To jedna z najbardziej oczekiwanych w USA produkcji roku.

Film powstał po angielsku, a u boku gwiazd amerykańskich wystąpili Zbigniew Zamachowski, Przemysław Bluszcz, Magda Lamparska i Marcin Zarzeczny. Film będzie dystrybuowany w Stanach Zjednoczonych, Anglii i większości krajów europejskich, w tym w Polsce.

Zobaczymy też Aleksandra Chance, znanego z Ostrożnie z dziewczynami (The Sweetest Thing, 2002) i Zemsty futrzaków (Furry Vengeance, 2010).

Jak zawsze w filmach Tomka Szafrańskiego, za muzykę i jej aranżację odpowiadają specjaliści najwyższej klasy z Hollywood. Muzykę do filmu skomponował Luke Corradine. Australijczyk komponował muzykę do wielu baletów i spektakli teatralnych, ale jako twórca wszechstronny napisał też ścieżki dźwiękowe reklam Nokii. Aranżację soundtracku na orkiestrę przeprowadził Daniel Clive McCallum nagradzany w świecie amerykański kompozytor. Pracował na planie wielu filmów, w tym Hobbit: Niezwykła podróż (The Hobbit: An Unexpected Journey).

Polskimi producentami są CinemaVision i Nataniel Productions (produkujący też drugi pełny metraż Tomka - Klub włóczykijów).

©℗

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest