X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Demon Marcina Wrony na Tofifest

Podczas tegorocznego Tofifest będziemy mieli okazję obejrzeć Demona, ostatni film tragicznie zmarłego rezysera Marcina Wrony. Wrona popełnił samobójstwo podczas festiwalu filmowego w Gdyni. W tym roku miał odebrać Złotego Anioła dla talentu europejskiego.
Trailer

Demon, poprzez śmierć Marcina Wrony zyskał dodatkowy wymiar, jako swoisty "testament artystyczny" twórcy.

Marcin Wrona nie żyje

Film uznany za objawienie tegorocznego Festiwalu w Gdyni film to groteska, thriller i kino grozy w jednym. Bohaterom, uczestnikom wesela, przychodzi skonfrontować się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, które dają o sobie znać podczas uroczystości. Obecność staropolskich motywów nie jest w tym filmie przypadkowa. „To, co dla mnie najważniejsze, to opowieść o duchowości, do której, moim zdaniem, jest coraz mniejszy dostęp we współczesnym świecie” – mówił sam reżyser. W rolach głównych: znany m.in. z filmu Liban Itay Tiran, a także Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski i Cezary Kosiński.

Obraz z zainteresowaniem przyjęto niedawno na prestiżowym festiwalu filmowym w Toronto, gdzie zainteresowali się nim amerykańscy producenci. Niestety, pozostanie on ostatnim projektem Marcina Wrony.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest