X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Debiut z Iranu. Nahid, z Cannes na Tofifest

Ujawniamy kolejny znakomity film w programie Tofifest 2015. Zdobywca nagrody Un Certain Regard w Cannes 2015, irański Nahid, pokażemy w paśmie Islam. Bliski Daleki Wschód.

Film jest tak nowy, że nie ma polskiej nazwy. Toruńska projekcja będzie drugim pokazem w Polsce. Znakomity debiut Idy Panahandeh prosto z Festiwalu w Cannes tylko potwierdza wyrazistość i oryginalność kina irańskiego. Opowiada historię matki walczącej o prawa do wychowywania własnego dziecka. To gorzka historia zmagań z przestarzałym prawem i pogoni za własnym szczęściem. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że film stanowi swego rodzaju krytykę prawa irańskiego, pokazując jego niesprawiedliwość i tragizm kobiety postawionej w sytuacji bez wyjścia. Precyzyjnie i trafnie skonstruowany scenariusz pozwala dostrzec, że surowe oblicze prawa szkodzi nie tylko kobietom. Ocierając się o absurd, działa również na niekorzyść mężczyzn. W roli głównej – świetna Sereh Bayat.

Nahid reż. Ida Panahandeh Trailer

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest