X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Greeneway na Tofifest. Eisenstein w Meksyku

Twórca Kontraktu rysownika czy Pillow book będzie reprezentowany na Tofifest 2015 przez swój najnowszych obraz Eisenstein w Meksyku.
Trailer

Najnowszy film oryginalnego reżysera, znanego w Polsce choćby z Dzieciątka z Macon czy ostatniego Goltzius and the Pelican Company. Akcja Eisensteina… toczy się w Meksyku, który twórca czyni swoistą mekką erotyki, śmierci i miłości. Stają się one punktem wyjścia do opowiedzenia historii głównego bohatera, Siergieja Eisensteina. Greenaway sięga po postać rosyjskiego reżysera, ilustrując zarówno artystyczną i duchową przemianę artysty, jak i nieco wyuzdane wątki jego homoseksualnych relacji. Brytyjski reżyser nie zaskakuje. W Eisensteinie… trudno o staranny dokumentalizm. Dostajemy za to barokowy przepych oraz wizualną ucztę okraszoną porcją szalonej psychodelii.

Polski dystrybutor zmienił nieznacznie tytuł z oryginalnego Eisenstein in Guanajuato, pomny braków Rodaków w wiedzy geograficznej. Guanajuato to stołeczne miasto stanu w Meksyku, o tej samej nazwie, słynące z zapierającej dech w piersi swoim pieknem starówki.

Eisenstein w Meksyku (Eisenstein in Guanajuato) reż. Peter Greenaway
Tofifest FORUM 13/14

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest