X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wyjątkowy film o Elżbiecie Czyżewskiej w konkursie From Poland

Film Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej to pełnometrażowy, biograficzny dokument o zmarłej w 2010 roku zwanej polską Marilyn Monroe - Elżbiecie Czyżewskiej.

To jedna z największych polskich aktorek, ikona lat 60. Autorzy obrazu skupiają uwagę głównie na jej próbach zaistnienia jako artystki w USA, po nagłej emigracji wraz z mężem, amerykańskim dziennikarzem, Davidem Halberstamem. Przyjaciele i znajomi Elżbiety Czyżewskiej mówią bez upiększeń o jej nieudanym małżeństwie, o wygranej po latach walce z alkoholizmem, o próbach powrotu do Polski. Z relacji bliskich jej ludzi poznajemy życie i charakter aktorki — osoby wieloznacznej, niezwykle inteligentnej i ambitnej, ciepłej i towarzyskiej, a jednocześnie kłótliwej i bardzo samotnej. Film, osadzony w realiach amerykańskich, pełen jest materiałów archiwalnych, wywiadów z przyjaciółmi i rodziną aktorki. To opowieść o losach artystki na różnych etapach kariery: na jej szczycie, dnie i w chwilach zwątpienia.

Aktorka reż. Kinga Dębska, Maria Konwicka

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest