X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Stojąca owacja dla Juliana Sandsa. Wtorek na Tofifest 2015

Wtorek był dniem Juliana Sandsa. Stojącą owacją nagrodzili widzowie Tofifest jego monodram A Celebration of Harold Pinter. Brytyjski aktor znany z Pokoju z widokiem czy Pól śmierci, współpracownik Rolanda Joffe, Wima Wendersa czy Davida Cronneberga, zmiażdżył widzów prostotą i pięknem przekazu.

Mimo, że stał zupełnie sam, na wielkiej pustej scenie, wypełniał ją jak tłum aktorów. Używajac jedynie głosu i oszczędnej gestuykulacji zafascynował widzów.

Filmowym Hitem dnia była Islandzka opowieść (Rams) w reżyserii Grímura Hákonarsona (na zdjęciu). Sala zapełniona, aż po stopnie schodów oglądała w Toruniu polska premierę tego filmu. Islandzki reżyser spotkał się po projekcji z widzami Tofifest, a rozmowa przerodziła się w radosnby dialog.

W konkursie głownycm ON AIR obejrzeliśmy chorwacki You carry me (Ti mene nosis) w reż. Ivona Juka. Wydarzeniem artystycznym był niewątpliwie pokaz filmu Horse money (Cavalo Dinheiro) w reż. Pedro Costy. Portugalski mistrz jest w tym roku bohaterem naszej retrospektywy FORWARD.

Mielismy też fantastyczny, toruński akcent. Po pokazie filmu Charon, z widzami spotkał się reżyser Paweł Hejbudzki. Warto dodać, że film wygrał w tym roku Konkurs Młodych na festiwalu w Gdyni.

Dzień zamknęło w Klubie festiwalowym ENERDE, We Love Beats – DJ’s Party.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest