X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zapraszamy na czwartkowe spotkania!

Zapraszamy na czwartkowe (22 października 2015 roku) spotkania 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filowego Tofifest. Wstęp wolny.

Borbála Nagy pochodzi z Budapesztu. Swoje pierwsze filmy krótkometrażowe nakręciła jeszcze w czasie studiów na kierunku filmowym. Od 2012 r. studiuje reżyserię filmową na niemieckiej akademii filmowej Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin. Na Tofifest spotka się z widzami po paśmie „Shortcut”, by opowiedzieć o swoim krótkim metrażu „About Me and You” („Von mir und dir”).

Wyjątkowy gość tegorocznego Tofifest oraz juror Konkursu Głównego On Air — Joe Pantoliano — to amerykański aktor, na którego koncie znajduje się ponad 175 filmów oraz występów w telewizji i na deskach teatru. Wiele z jego ról zostanie na długo w pamięci widzów, na przykład postać Guido z „Ryzykownego biznesu” (1983) czy Eddiego Moscone w „Zdążyć przed północą” (1988). Jest zdobywcą nagrody Primetime Emmy za rolę w serialu „Rodzina Soprano”. Z widzami toruńskiego festiwalu spotka się po specjalnym pokazie swojego filmu „No kidding! Me too!” („Nie żartuj! Ja też!”).

Na Tofifest czeka na nas także pokaz filmu dokumentującego jedno z najciekawszych zjawisk muzycznych w Polsce ostatnich lat — zrealizowane połączonymi siłami mistrzów turntablismu i orkiestry symfonicznej, pod wodzą mistrza świata w turntablismie, DJ-a Steve’a Nasha z Torunia. Obraz „Steve Nash & Turntable Orchestra” wyreżyserował Radosław Drozdowicz. Z artystą i kompozytorem DJ-em Stevem Nashem spotkamy się tuż po pokazie filmu.

„Perfect Killing”, krótki metraż autorstwa Juliana A.Ch. Kernbacha oraz Antonio Eduardo Galdameza Muñoz, to fascynujący obraz zbrodni doskonałej. Bohater filmu, Mr White, jest płatnym mordercą. Zawsze samotny. Działa jak duch. Jest najlepszy w swoim fachu. Tuż po paśmie Shortcut 4 spotkamy się z montażystą filmu, Piotrem Krygielem.

Film „Aktorka” Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej to pełnometrażowy, biograficzny dokument o zmarłej w 2010 roku Elżbiecie Czyżewskiej, jednej z największych polskich artystek, ikonie lat 60. Jest opowieścią o losach aktorki na różnych etapach kariery: na szczycie, na dnie i pomiędzy tymi etapami. Obraz został nagrodzony m.in. podczas Lubuskiego Lata Filmowego. Maria Konwicka opowie o kulisach powstania filmu tuż po jego specjalnym pokazie w Kinie Centrum.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest