X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Leonardo di Caprio i Alejandro González Iñárritu zwycięzcami nocy Złotych Globów

Po raz 73. rozdano Złote Globy. Największym zwycięzcą tegorocznej edycji nagród został film Zjawa, który zdobył trzy statuetki, w tym dla najlepszego reżysera i najlepszego filmu dramatycznego.

Najcenniejszy laur – dla najlepszego filmu dramatycznego – przypadł filmowi "Zjawa" w reżyserii Alejandra Gonzáleza Iñárritu. Największym zwycięzcą okazał się Leonardo DiCaprio, który przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej uznany został za najlepszego aktora dramatycznym. Statuetki otrzymali również: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Matt Damon i Kate Winslet. Jak zapowiadaliśmy, "czarnym koniem" w kategorii aktor drugoplanowy był Sylvester Stallone. I jest! Sly otrzymał Złoty Glob za rolę w filmie "Creed - narodziny legendy".
Najlepszą komedią lub musicalem został "Marsjanin" Ridley'a Scotta.
Niezachwianie pewnym krokiem, po Oscara idzie też węgierski "Syn Szawła" Laszlo Nemesa. Film otrzymał Złoty Glob w kategorii Najlepszy Film nieanglojęzyczny.  Przypomnijmy, że na Tofifest 2015 pokazywaliśmy ten film oraz spotkaliśmy się z czwórką aktorów grajacych w "Synu Szawła". Wśród nich z Torunianinem, Kamilem Dobrowolskim.

Oto lista zwycięzców 73. rozdania Złotych Globów:

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest