X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niewinne z Agatą Kuleszą docenione na Sundance

Film francuskiej reżyserki Anne Fontaine z Agatą Kuleszą i Agatą Buzek został wyróżniony przez prestiżowy magazyn Vogue. Amerykanie wskazali na polsko-francuski film za jego zjawiskowe zdjęcia oraz grę polskich aktorek.
Dla nas to podwójna radość bo Anne Fontaine, wybitna reżyserka, autorka pamiętnych Coco Chanel i Dziewczyny z Monaco, podczas Tofifest'2015 odebrała specjalnego Złotego Anioła za całokształt twórczości. To własnie na naszym festiwalu zaprezentowała też, po raz pierwszy w Europie, „making of” z planu zdjęciowego "Niewinnych" ("Les Innocentes"). Warto dodać, że Agata Kulesza, także jest laureatką Złotego Anioła Tofifest za Niepokorność Twórczą.

Czytaj wywiad z Anne Fontaine przeprowadzony na Tofifest przez Piotra Czerkawskiego

"Vogue Magazine" zachwyca sie ujęciami Caroline Champetier ("Holy motors", "Hannah Arendt"), autorki zdjęć do filmu, gościa Tofifest: "Olśniewająco piękny", "każdy kadr mógłby być obrazem" - pisze magazyn. Zrealizowany w całości w Polsce film zyskał przychylność krytyków, chwalących "hipnotyzującą rolę Agaty Buzek'

Czytaj o pokazie Agnus Dei na Tofifest'2015

„Niewinne” trafią do polskich kin 11 marca. W filmie Anne Fontaine tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest