X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Córki dancingu Agnieszki Smoczyńskiej nagrodzone na festiwalu Sundance!

Na Sundance Polska pokazała dwa filmy i oba wyjeżdżają z nagrodami. Najważniejszą - nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie festiwalu w Sundance za unikalną wizję artystyczną oraz design, zdobyły Córki dancingu.

Dla nas to podwójna radość, bo Smoczyńska jest laureatką Złotego Anioła Tofifest za "Kapelusz". Grający ważną rolę drugoplanową Kuba Gierszał ma naszego Anioła i Flisaka.

Film Agnieszki walczył w szalonej konkurencji. Do elitarnej sekcji World Dramatic Cinema Competition, w której wystartowała, zgłoszono aż 12 tysięcy produkcji z całego świata. Do konkursu wybrano tylko 11!

Poznajcie nasze wcześniejsze relacje

Drugi nagrodzony film to dokument "Wszystkie nieprzespane noce" ("All These Sleepless Nights") Michała Marczaka ("Fuck fpr Forest"). Startujący w sekcji World Cinema Documentary obraz, wyróżniono nagrodą za reżyserię. Film to portret współczesnych polskich dwudziestolatków. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, w których powstała intymna opowieść o młodych ludziach.

Wracając na chwilę do "Córek dancingu" warto przypomnieć jakie oceny dawali filmowi amerykańscy krytycy. Sound and Motion Magazine: 5 gwiazdek na 5 możliwych: "ścieżka dźwiękowa jest zjawiskowa, pełna hipnotycznych ballad i rozkosznego popu". Opiniotwórczy serwis Nylon.com: "To, jak do tej pory, najlepszy film Sundance". 5 na 5 gwiazdek od portalu PopOptic: "Arcydzieło! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Córki Dancingu przesuwają granice kina. Będą inspirować młodych twórców i zachwycać kolejnych widzów". Slug Magazine: "Ten film to czysta zabawa. Połączenie "Twin Peaks", "Grease" i "Forbidden Zone". The Hollywood Reporter: "kusząca, alegoryczna baśń dla dorosłych".

Brawo!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest