X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Netflix daje kasę na kino niezależne

Serwis Netflix poinformował, że sfinansuje i wprowadzi na ekrany pięć nowych tytułów z nurtu kina niezależnego. To pierwsza taka inicjatywa tego sieciowego potentata.

Według zapowiedzi filmy mają się pojawić jednocześnie w ponad 190 krajach, w których działają lokalne platformy Netflixa. Pierwszy nowym tytułem, który Netflix chce sfinansować jest „Amateur” - opowieść o 14-letnim baseballiście i jego walce o wejście do profesjonalnej ligi z nieprzyjaznym środowiskiem. Kolejny to „ARQ” - film sensacyjny, w którym główny bohater musi przeciwstawić się wrogom i ochronić nowy wynalazek gwarantujący ludzkości niewyczerpane źródło energii. Wyreżyseruje go Tony Elliott. Trzecim obrazem będzie mroczny thriller „Clinical” osadzony w środowisku psychiatrów w reż. Alistaira Legranda, a czwartym horror „I Am The Pretty Thing That Lives In The House” w reż. Osgooda Perkinsa, znanego lepiej jako aktor z "Star Treek", "Legalnej blondynki" czy "Sekretarki". Ostatnią planowaną pozycją ma być dramat zatytułowany „Underground”.

Inf. za WirtualneMedia)

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest