X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Anja Antonowicz w... niemieckim westernie

Anja Antonowicz, polska gwiazda niemieckiej telewizji i laureatka Flisak Tofifest, wystąpi w nowym, niemieckim... westernie. W filmie pod tytułem Matthiesens Töchter pojawi się plejada niemieckich gwiazd.

"Matthiesens Töchter" to komedia westernowa w reżyserii cenionego twórcy telewizyjnego, Titusa Solge. W tej chwili ukończone zostały zdjecia do filmu.

Anja gra w doborowym towarzystwie. W filmie zobaczymy takich znanych, niemieckich aktorów jak Matthias Habich ("Upadek", "Lektor", "Wróg u bram"), Alexander Beyer ("Goodbay Lenin"), Martin Brambach ("Życie na podsłuchu", "Fałszerze", "Lektor") i Hildegard Schroedter ("Złodziejka książek", "Lektor").

"Nie" dla Arizony, "tak" dla Pomorza!

To nie jest typowy "western" kręcony w Arizonie. Westernowy zamysł przeniesiony zostaje przez reżysera na niemieckie Pomorze Przednie (Vorpommern). Siostry Esther (Julia Hunter), Rachel (Ulrike C. Tscharre) oraz Thirza (Anna Antonowicz) wracają do swojej "małej ojczyzny", czyli pomorskiego miasteczka skąd się wywodzą. Wszystkie trzy odniosły porażkę w swoim życiu. Wracają do domu, w którym mieszka samotnie po śmierci żony, ich ojciec Matthiesen (Matthias Habich). Zaniedbany, samotny, nie odstawiający butelki starszy mężczyzna będzie musiał na owo poczuć się ojcem, zaakceptować obecność innych ludzi w swoim domu i podjąć się walki o swoje córki (Filmstarts.de). Jak krytyka ocenia jego rolę?

Krytycy już piszą, że wielokrotnie nagradzany aktor charakterystyczny Matthias Habich gra znakomicie starego Matthiesena. To gorzka, ale silna postać. Z tego samego drewna, wyciosane są jego silne i dumne córki. A gdzie ulokowano filmowe "miasteczko"?

Film zrealizowany w Stralsundzie w landzie Meklemburgi-Pomorze Przednie imponująco pokazuje kamerą Martina Langera wrzosowiska i klimaty regionu. Wysoko oceniany jest też scenariusz, doświadczonego pisarza Sathyana Ramesha.

Premiera w niemieckiej TV ARD. W Polsce można go obejrzeć w kablówkach.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest