X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niewinne nagrodzone w USA

Jak informuje serwis internetowy PISF film Niewinne w reżyserii Anne Fontaine został nagrodzony na Colcoa French Film Festival w Hollywood. To kolejne wyrazy uznania dla tej polsko - francuskiej produkcji.

"Niewinne" ("Les innocentes", "Agnus Dei") w reżyserii Anne Fontaine otrzymały w Hollywood nagrodę publiczności. Film wszedł już na ekrany we Francji, Belgii, Holandii i USA.We Francji obejrzało je ponad 720 tysięcy widzów.

PISF informuje też, że obraz Anne Fontaine cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zagranicznych dystrybutorów. Film został sprzedany m.in. do Kanady, Hiszpanii, Japonii, Brazylii, Meksyku, Włoch, Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Portugalii, Grecji, Szwajcarii, Kolumbii, Wielkiej Brytanii.

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce, zimą 1945 roku. Mathilde Beaulieu (Lou de Lâage) to młoda stażystka pracująca w lokalnym oddziale francuskiego Czerwonego Krzyża, który ma na celu odnalezienie, wyleczenie i repatriację Francuzów ocalonych z niemieckich obozów. Pewnego dnia do szpitala przyjeżdża polska zakonnica. Łamanym francuskim błaga Mathilde, żeby wróciła z nią do klasztoru.

Obraz w styczniu znalazł się w ważnej sekcji festiwalu Sundance: "Premieres", prezentującej światowe premiery. Reżyserka filmu był przewodniczącą Jury Tofifest 2015, a podczas festiwalu pokazała tofifestowej widowni materiał z realizacji "Niewinnych". Był to jego pierwszy pokaz w Europie. Wybitna reżyserka, autorka pamiętnych Coco Chanel i Dziewczyny z Monaco, podczas Tofifest'2015 została nagrodzona specjalnym Złotym Aniołem. 

Czytaj wywiad z Anne Fontaine przeprowadzony na Tofifest przez Piotra Czerkawskiego

Film jest nam podwójnie bliski, bo jedną z głównych ról zagrała Agata Kulesza, laureatka Złotego Anioła Tofifest za Niepokorność Twórczą. 

Co zaskakujące, "Niewinne" wywałały też w Polsce przedziwną awanturę o... kształt habitów filmowych zakonnic. Protestowały przeciwko nim poskie stowarzyszenia zakonów kobiecych.

Dziwna awantura o film Niewinne


W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest