X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nagość, wulgaryzmy, przemoc. W USA premiera dokumentalnego filmu o Brianie De Palma

De Palma, taki tytuł nosi film dokumentalny Noah Baumbacha i Jake Paltrowa o Brianie de Palma, który ma swoją premierę w USA. Wielki reżyser, twórca Człowieka z blizną, Życia Carlita czy Carrie opowiada w nim osobiście swoją historię.

Informacje o premierowym pokazie "De Palmy" w USA podały dwa amerykańskie festiwale - Cinetopia Film Festival i The Oak Cliff Film Festival Jak pisze dziennik Dallas Observer, film Jake Paltrow'a ("Young ones", "Dobranoc kochanie") i Noah Baumbacha ("Frances Ha" prezentowane w konkursie ON AIR Tofifest) jest jednym z najbardziej oczekiwanych dokumentów.

Zobacz nasz ranking 5 najlepszych filmów De Palmy

Obraz opowie o całym filmowym życiu Briana De Palmy, ikonicznego filmowca znanego z takich dzieł jak "Carrie", "Wybuch", "Człowiek z blizną" czy "Życie Karlita".

Nie będzie to grzeczna historia. W USA otrzymał rating MPAA czyli "ograniczenia wieku widzów z racji na obrazy przemocy, nagość, materiały seksualne i wulgarny język. Jak na dokument brzmi nieźle.

Obraz miał premierę podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Zobacz też nasz ranking: 5 najlepszych filmów Briana De Palmy

 

#tofifest #tofilove

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest