X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pięć najlepszych filmów Briana De Palmy

Pisaliśmy wczoraj o najnowszym dokumencie o Brianie De Palma. Oto nasz subiektywny ranking jego najlepszych filmów.

Pisaliśmy tutaj o filmie duetu Jake Paltrow ("Young ones", "Dobranoc kochanie") i Noah Baumbach ("Frances Ha" prezentowane w konkursie ON AIR Tofifest). A teraz wybieramy co u De palmy najlepsze:

CZŁOWIEK Z BLIZNĄ (1983)
dramat gangsterski; Obsada: Pacino - Tony Montana, Steven Bauer - Manny Ribera, Michelle Pfeiffer - Elvira Hancock

Kiedy w latach 80. Fidel Castro otworzył granice Kuby, do USA wyemigrowało ponad 100 tysięcy ludzi. W ten sposób na kontynent dostali się także przestępcy, którzy tutaj widzieli szansę za osiągniecie sukcesu. O jednym z takich ludzi i jego drodze po mafijnych szczeblach kariery opowiada ten film.

ŻYCIE CARLITA (1993)
dramat gangsterski; Obsada: Al Pacino - Carlito 'Charlie' Brigante,Sean Penn - David Kleinfeld, Penelope Ann Miller - Gail, John Leguizamo

Carlito Brigante (Al Pacino) po długoletnim pobycie w więzieniu za handel heroiną, zostaje wypuszczony. Postanawia zacząć nowe życie. Kupuje nocny bar i odkłada pieniądze, za które ma zamiar przenieść się na Bahamy. Niestety zbieg okoliczności zmusza go, do powrótu do swojego poprzedniego stylu życia.

NIETYKALNI (1987)
dramat gangsterski; Obsada: Kevin Costner - Eliot Ness, Sean - Connery Jim Malone, Charles Martin Smith - Agent Oscar Wallace, Andy Garcia

Chicago roku 1930. Miejską dżunglą rządzą Wielcy Gangsterzy, policja jest skorumpowana, a prawo bezsilne. Elliot Ness montuje grupę Nietykalnych, której zadaniem jest wsadzenie Capone do więzienia.

CARRIE (1976)
horror; Obsada: Sissy Spacek - Carrie White, Piper Laurie - Margaret White, Amy Irving - Sue Snell, William Katt

Film jest ekranizacją bestselleru Stephena Kinga. Odrzucona przez rówieśników dziewczyna odkrywa w sobie zdolność telekinezy. Niechętny stosunek otoczenia, a także wpływ matki - maniaczki religijnej doprowadza ją do agresji skierowanej przeciw całemu światu...

MISSION: IMPOSSIBLE (1996)
szpiegowski; obsada: Tom Cruise - Ethan Hunt, Jon Voight - Jim Phelps, Emmanuelle Béart

Film szpiegowski, który przedstawia historię agenta amerykańskich służb specjalnych Ethana Hunta, od którego odwagi i determinacji zależy utrzymanie delikatnej równowagi między wielkimi mocarstwami. Równowagi, bez której świat stanie na krawędzi wojny.

Brakuje Wam któregoś z filmów De Palmy? "WYBUCHU"? "OCZU WĘŻA"? Podzielcie się z nami na Facebooku Tofifest

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest