X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Gajos i Więckiewicz w Konwoju. Kto mógł sądzić, że zabójcą jest...

Wiemy już, że w listopadzie 2016 roku na ekrany kin w całej Polsce trafi Konwój – thriller Macieja Żaka. W rolach głównych zobaczymy Janusza Gajosa oraz Roberta Więckiewicza. Obaj będą musieli ustalić, kto zabił więźnia o pseudonimie Nauczyciel.

Zobacz trailer

„Konwój” to wnikliwe spojrzenie za kulisy brutalnego więziennego świata, w którym nic nie jest czarno-białe. Obsada naprawdę doborowa. Gajos to zdobywca nagrody dla Najlepszego Aktora 40. FF w Gdyni i specjalnego Złotego Anioła Tofifest. Robert Więckiewicz – czterokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, dwukrotny laureat FF w Gdyni oraz prestiżowej nagrody aktorskiej MFF w Tokio w 2014 roku. Obsadę uzupełniają: Ireneusz Czop, Przemysław Bluszcz, Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Tomasz Ziętek i Agnieszka Żulewska.

Kto zabił "Nauczyciela"?

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia podczas konwojowania go do innego więzienia. Rozpoczyna się śledztwo.

Żaden z funkcjonariuszy i uczestników konwoju nie chce opowiadać o jego przebiegu. Milczy też dowódca sierżant Zawada (Robert Więckiewicz).

Więzień o pseudonimie "Nauczyciel" (Ireneusz Czop), oskarżony był o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Został uznany za niepoczytalnego i skierowany go do szpitala psychiatrycznego.

Jak odkrywa dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski), nie wszyscy pogodzili się z taką decyzją sądu. Prokurator zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę…

Czy zabiłbyś Breivika?

Czy zbrodnia usprawiedliwia zbrodnię? To główne pytanie jakie stawia w filmie reżyser. Czy gdybyś mógł, zabiłbyś Andreasa Brivika, nacjonalistę, sprawcę masowego mordu na norweskiej wyspie Otoya?

Ciekawe czy Żakowi uda się znaleźć odpowiedź.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest