X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmweb z nominacją do Nagrody PISF-u

Z przyjemnością informujemy o tym. Nasi przyjaciele z Filmwebu znaleźli się wśród nominowanych do 9. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Nominację otrzymali w kategorii "Audycja filmowa" za program "Movie się".

Nominację otrzymali prowadzący i pomysłodawca cyklu Łukasz Muszyński, Michał Walkiewicz (redaktor naczelny Filmwebu) i Jakub Popielecki. jak informuje filmweb.pl, cykl emitowany jest od czerwca 2013 roku. Dziennikarze portalu - oraz zaproszeni goście - co dwa tygodnie dyskutują w nim o najważniejszych premierach i wydarzeniach ze świata filmu.

Warto dodać, że Filmweb - nasz wieloletni patron prasowy, to obecnie drugi co do wielkości w Europie portal filmowy, pod kątem ilości użytkowników. Filmwebowe szaleństwo sięga milionów. W ostatniej fali badania gemiusAudience z kwietnia 2016, portal odwiedziło 6 677 280 realnych użytkowników. Wow!

Ale to nie koniec miłych wieści. W tej samej kategorii nominowano dwóch naszych ulubionych filmowych radiowców. Patrycję Wanat - za audycję "Do zobaczenia" w Radiu TOK FM oraz Ryszarda Jaźwińskiego za kultowy już chyba "Fajny film" w Programie 3 Polskiego Radia.

W kategorii "Portal internetowy/blog o tematyce filmowej" nominację dostał nasz wieloletni przyjaciel Krzysztof Spór za blog „Spór w kinie”. Blog z którego nie raz korzystamy, bo przynosi najnowsze wiadomości o światowym filmie, w tempie błyskawicy.

W kategorii "Edukacja filmowa" nominowano z kolei drugą edycję wystawy „Plan Filmowy” w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, kierowanej przez pana Włodzimierza Niderhausa, którego także, nieśmiało, nazywamy przyjacielem Festiwalu.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF-u odbędzie się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest