X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Odnalazł się film "Zgoda". W Szwajcarii!

Nieco żartobliwie pisaliśmy kilka miesięcy temu o filmie "Zgoda". Po pierwszych nowinkach z planu obraz z Jakubem Gierszałem u zupełnie "zniknął" z mediów. Ale odnalazł się! I to gdzie, w specjalnej sekcji festiwalu w Locarno.

"Zgodę" na szwajcarskim festiwalu pokazano w sekcji First Look, poświęconej filmom w fazie postprodukcji. Sekcję zwyciężyły „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze

„Zgoda” otrzymała drugą nagrodę w wysokości 5 500 euro ufundowaną przez Le Film Français przeznaczoną na reklamę.

Film w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego ("Performer") przenosi nas do roku 1945. Na Śląsku komunistyczne służby bezpieczeństwa w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się obóz posiłkowy KL Auschwitz Birkenau, tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego SB dokonuje czystek.

Franek zatrudnia się w obozie, by ocalić Annę, Polkę, w której jest zakochany. Nie wie, że jednym z osadzonych jest Erwin, Niemiec, jego przyjaciel, który również od dawna kocha się w Annie. Franek dołącza o komunistów, łudząc się, że uda mu się oszukać system. „Zgoda” to opowieść o miłosnym trójkącie, w którym dwóch młodych chłopców walczy o jedną dziewczynę.

Program First Look istnieje już 5 lat. W poprzednich latach sekcja była poświęcona takim krajom jak Izrael (2015), Brazylia (2014), Chile (2013), Meksyk (2012) i Kolumbia (2011). W 2016 r. sekcja First Look była poświęcona polskiemu kinu. Partnerami tegorocznej sekcji First Look w Locarno byli PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Fundacja Polskie Centrum Audiowizualne.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest