X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Steve Nash, gościnnie Tomasz Organek i Natalia Nykiel — koncert filmowej klasyki na otwarcie 14. MFF Tofifest

W środę ruszyła sprzedaż biletów na wielkie wydarzenie otwarcia 14. edycji festiwalu filmowego Tofifest w Toruniu. Mistrz świata DJ-ów Steve Nash oraz jego Film Orchestra z gościnnym udziałem Natalii Nykiel i Tomasza Organka, zagrają filmowe klasyki takich mistrzów jak Hans Zimmer, John Williams czy Ennio Morricone.

Steve Nash & Film Orchestra to niezwykły projekt muzyczny przygotowany specjalnie na inaugurację 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, która odbędzie się 15 października. Bilety można już kupić na Bilety24.pl.

Tym razem Nash — kompozytor, producent, pianista i DJ — wziął na warsztat muzykę z najlepszych filmów polskiej i światowej kinematografii. Twórczość Enia Moricone, Nino Roty, Hansa Zimmera, Johna Williamsa, Andrzeja Kurylewicza i Krzysztofa Komedy zaaranżował w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Podczas koncertu usłyszymy też kompozycje z filmów o Jamesie Bondzie, „Mission Impossible”, „Incepcji”, „American Beauty” i innych.

Do projektu Nash zaprosił muzyków oryginalnych i niekonwencjonalnych — artystów mieszających style, łączących gatunki, szukających własnej drogi.

Natalia Nykiel, Tomasz Organek, Orkiestra

Podczas koncertu usłyszymy Natalię Nykiel i Tomasza Organka. Natalia „muzyczny bank” rozbiła w 2014 albumem „Lupus Electro”, współtworzonym przez Katarzynę Nosowską, Natalię Przybysz czy Budynia z Pogodna. Kochają ją internauci — jej teledyski łącznie mają już ponad 60 milionów wyświetleń.

Tomasz Organek to laureat Fryderyka (wraz z Sofą) i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Listy przebojów i serca ludzi zdobył solową płytą „Głupi”. W tym roku był liderem Męskie Granie Orkiestra.

Film Orchestra to dziewięcioosobowy zespół, w składzie którego prócz Steve’a znaleźli się: Marek Pospieszalski (saksofony, klarnet, flet), Sławek Kosa Kosiński (gitara elektryczna), Kamil Filipski (gitara elektryczna i klasyczna), Moo Latte (elektronika, pady perkusyjne), Marta Kotaszewska (wiolonczela), Wojciech Zadrużyński (perkusja), Robert Rychlicki (bass) i Dj Funktion (gramofony).

Mistrzowie świata rządzą

DJ Funktion wraz z Nashem przez trzy lata z rzędu zostawali Mistrzami Świata DJ-ów federacji IDA. Od kilku lat obaj współpracują z Tofifest. Steve zasłynął dwa lata temu wielkim projektem Steve Nash & Turntable Orchestra, w którym połączył „orkiestrę” DJ-ów —turntablistów z orkiestrą symfoniczną.

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 15–23 października 2016. Osią wiodącą tegorocznej edycji będzie dyskusja o buncie kobiet i walce o godność człowieka w nawiązaniu do filmu Ridleya Scotta „Thelma i Louise”, który w tym roku obchodzi 25-lecie premiery.

Bilety na koncert można kupić na Bilety24.pl w cenach: I pula: 50 zł, II pula: 55 zł, III pula: 65 zł. Więcej festiwalowych informacji w naszym serwisie internetowym oraz na Facebooku: facebook.com/tofifest.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest