X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Czesław Mozil na Tofifest: „Kocham widzieć siebie na plakatach”. Piąty dzień na Tofifest 2016

W środę, poza pasmem znakomitych filmów, widzów uwiódł Czesław Mozil w swoim spektaklu Czesław Śpiewa Solo Act.

Recenzentka biura prasowego Tofi napisała: „Przyglądając się występowi Mozila można odczuć, że artysta to swego rodzaju szaman, który swoim lirycznym monodramem porywa nas w magiczne rejony świadomości”. Ujawnił tez pewną narcystyczną przyjemność, którą się karmi : „Kocham patrzeć na siebie na plakatach. Pamiętam kiedy podpisałem swój pierwszy kontrakt i jadąc autostradą zobaczyłem siebie na wielkim billboardzie. Mam 169 cm wzrostu, więc możliwość zobaczenia siebie w tak dużym rozmiarze łechtała moje ego”.

Warto dodać, że będzie druga okazja by spotkać Mozila. Podczas Tofifestu zobaczymy także film, w którym zagrał on jedną z głównych ról, "Szkołę uwodzenia Czesława M." w reżyserii Aleksandra Dembskiego. Jest to historia popularnego muzyka, który porzuca bujne, warszawskie życie celebryty. Bohater trafia do Świnoujścia, gdzie spotyka dwóch stoczniowców, z którymi zakłada pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia. Projekcja odbędzie się w piątek 21 października w klubie Od Nowa o godzinie 19.30.

Z tofifestową widownią spotkał się też gość specjalny festiwalu norweski, znakomity reżyser Erik Poppe. Spotkanie poprzedziła mała uroczystość, w czasie której odebrał Złotego Anioła Tofifest za niepokorność twórczą. Poppe zawsze szedł w swoich filmach i życiu pod prąd. Zaczynał jako fotoreporter wojenny by przejść na stronę kina i tworzyć bezkompromisowe portrety współczesnej Norwegii.

W czwartek naszym gościem będzie jedyny oficjalny biograf Davida Bowie – Paul Trynka! To wyjątkowa szansa na wysłuchanie, a nawet porozmawianie z człowiekiem, którego David cenił i dopuszczał do swoich najgłębszych tajemnic.

Bądź na bieżąco. Poznaj nasze relacje:

Dagmara Borkowska poznawała zakamarki duszy Czesława Mozila. „Kocham widzieć siebie na plakatach” – samotność Czesława Mozila. (…) Wiara jest dla mnie czymś bardzo intymnym. Nie mam potrzeby opowiadania o tym tabloidom. Spotkałem się z takimi Polakami, którzy potrafili z mojej twarzy wyczytać, jak dobrym jestem katolikiem. (…)

Marek Sofij był na spotkaniu z Sonją Richter. „Zostałam aktorką, żeby przeżywać skrajne, emocjonalne stany” – relacja ze spotkania z Sonją Richter. W ramach sekcji „Forward: Sonja Richter” wyświetlany był film „Kobieta w klatce”, w którym tytułową rolę zagrała Richter - jurorka konkursu On Air na tegorocznym Festiwalu. Aktorka opowiadała o pracy nad filmem, przygotowaniach do roli, a także o tym, skąd jej zdaniem bierze się specyficzny, ciężki klimat skandynawskich kryminałów.

Angelika Jasiulewicz śledziła zaś Marka Kondrata na spotkaniu z widzami. “Byłem idiotą, że przez cztery lata zwlekałem z przyjazdem tutaj” - Marek Kondrat ze Złotym Aniołem Tofifest! Dziękuję za państwa pamięć i życzliwość, czego dowodem jest ten Anioł. Pamięć jest zawodna, ale niektórych rzeczy się nie zapomina. Mimo że dostałem nagrodę za niepokorność, to myślę, że jest ona wynikiem absolutnej pokory - tak Marek Kondrat skomentował przyznanie mu Złotego Anioła za niepokorność twórczą.

Co na Tofi w czwartek, 20.10.2016

Wydarzenia dnia

Spotkania

Zobacz w kinie

Nocą w klubie festiwalowym

Bądź też gotowa/y na piątek 21.10.2016

Wydarzenia dnia

Spotkania

Zobacz w kinie

Nocą w klubie festiwalowym

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest