X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bogusław Linda na ogólnopolskiej premierze "Powidoków" w Łodzi. Będzie skandal?

12 stycznia w ultranowoczesnym centrum sztuki "EC1" w Łodzi pojawią się aktorzy i twórcy "Powidoków" - ostatniego filmu Andrzeja Wajdy. Będzie też odtwórca głównej roli, Bogusław Linda. Po ostatnich wypowiedziach Lindy o tym filmie, wielu obawia się skandalu.

Chyba każdy wielbiciel kina słyszał o głośnym skandalu, jaki wywołał Bogusław Linda na jednym z amerykańskich festiwali. Podczas spotkania z widzami powiedział, że "scenariusz Powidoków był ch...", a on sam musi za Andrzeja Wajdę "świecić ryjem na świecie".

To niejedyna kontrowersja z Lindą i tym filmem. Nasz krajan z Torunia wywołał już zresztą aferę podczas zdjęć do "Powidoków" kiedy to nazwał Łódź "miastem meneli". Wyjaśnił potem, że chodziło mu o żal po "zniszczeniu Łodzi filmowej", ale sytuacja była na tyle niebezpieczna, że na planie dyskretnie osłaniali go ochroniarze.

Linda jest odtwórcą roli awangardowego malarza Władysława Strzemińskiego, któremu poświęcony jest film. W Warszawy przyjadą aktorzy, przedstawiciele ekipy, producenci i koproducenci. Będą także aktorzy, którzy zagrali w innych filmach Andrzeja Wajdy i przedstawiciele takich instytucji, jak Polski Instytutu Sztuki Filmowej, czy Filmoteka Narodowa - mówiła Radiu Łódź Monika Głowacka z Łódź Film Commission.

"Powidoki" zostaną pokazane w Hali Maszyn EC1, która zostanie na tę okazję specjalnie przygotowana. Pokaz organizuje działające w EC1 Narodowe Centrum Kultury Filmowej.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest