X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

"Moonlala Land", czyli Oscary 2017, ciąg dalszy

Każdy fan kina widział tę katastrofę. faye Dunaway i Warrenem Beatty otwierają kopertę i oznajmiają, że wygrał "La La Land". Tyle, że nie wygrał...

Nie milkną echa tegorocznych Oscarów. Mimo że od gali minęło już kilka dni to w mediach co chwila pojawiają się nowe rewelacje dotyczące tych najważniejszych nagród filmowych.

Variety wykryła kto jest winny

Winny to Brian Cullen, pracownik Price Waterhouse Coopers obsługującej od zaawsze ceremonię. "Jest w pełni odpowiedzialny za tę wpadkę. Poza tym, że tweetował zaledwie 3 minuty przed ogłoszeniem feralnego werdyktu, to jeszcze podszedł do sprawy lekceważąco".

NaEkranie.pl informuje dyrektor Akademii Filmowej podjął decyzję, że Cullen nigdy więcej nie będzie mógł pracować, ani uczestniczyć w jakiejkolwiek formie w gali rozdania Oscarów. Pozostaje jednak pracownikami firmy PwC.

Iran cenzuruje bioust Theron

To nie koniec "kwiatków". Okazuje się, że irańska telewizja ocenzurowała dekolt Charlize Theron, która zapowiadała nominowanych w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Co więcej zwycięzcą został "Klient" irańskiego reżysera Asghara Farhadiego.

Reżyser był nieobecny na gali w proteście przeciwko nowym, antyimigranckim przepisom Donalda Trumpa. Nagrodę w jego imieniu odebrała Anousheh Ansari, inżynier, pierwsza kobieta-turystka w kosmosie.

Oscar dla Polaka 2017

Na koniec coś miłego. Jacek Pilarski znalazł się w teamie nagrodzonym Oscarem za efekty specjalne do filmu „Księga Dżungli" w reżyserii Jona Favreau. Pilarsk jest specjalistą od matte paintingu, czyli tworzenia wirtualnego tła.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest