X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Punk, Miłość, Kosmos! Tofifest rusza w trasę z Filmami z Serca Polski #2

We wrześniu Tofifest zaczyna jesienną trasę po Polsce z projektem „Filmy z Serca Polski #2”. W programie historia nastoletniego poety, który został punkiem, wybuch supernowej i polski superbohater w konwencji znanej z „Sin City”. Plus reżyserskie wersje klipów Organka Małpy i Bisza. W 2015 i 2016 roku przez Polskę przejechaliśmy z trasą nr #1. Druga rusza w połowie września w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Potem trasa zawita między innymi do Kielc, Katowic, Konina czy też kujawsko – pomorskiej Brodnicy i Świecia.

W planie ponad 15 miast, ale wciąż możecie dołączyć ze swoim kinem studyjnym, ośrodkiem kultury lub prowadzoną przez was fajną miejscówką (zgłoszenia na press@tofifest.pl). A warto, bo to wyjatkowy projekt.

125 minut dobrego kina

Krótkometrażowe fabuły, animacje i teledyski składają się na program przeglądu. Fabuły to: „Supernova” Andrzeja Cichockiego (nagrody na Sci-On Film Festival Nevada i Platinum Remi na Houston Worldfest), „Kojot” Jędrzeja Bączyka (Nagroda Główna Srebrny Lajkonik na Krakowskim FF, III nagroda na festiwalu Dwa Brzegi, Grand Prix Festival Tous Courts) oraz nowatorski film w konwencji animadoc - „Portrety wojenne: Bronisław Hellwig” w reżyserii Tomasza Matuszczaka (w tej konwencji zrealizowano „sin City”).

Animacje to filmy Karoliny Specht „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek” (nagrody festiwali "Fest Anca" na Słowacji, "Łodzią po Wiśle", OFAFA w Krakowie) i „Nie trać głowy” (Europejska Nagroda Filmowa w sekcji Animacja, Annecy IFF, Animateka Int. Animation Festival, Mecal Pro Barcelona). Jest też impresja Marcina Sautera „Rodnik” (wyróżnienie specjalne Tofifest 2015). Ale to nie wszystko! Jest jeszcze muzyka.

Od Organka do hip-hopu

Zobaczycie też wersje reżyserskie sześciu klipów. Święcące triumfy „Missisipi w ogniu” grupy Organek, „Potlacz” czyli autorski projekt lidera Pustek i rapera Bisza, „Miksują dziewki” neofolkowych Pchełek oraz punkowy „Rozpruwacz” grupy Wyrąb Lasu. Są też dwa klipy hip-hopowe: bydgoskiego składu Bisz & B.O.K - „Prometeusz” oraz „Sekrety” warszawsko – toruńskiego melanżu The Returners & Małpa.

Każdy pokaz uzupełnia prezentacja multimedialna prowadzona kuratora sekcji regionalnej Tofifest, Jarosława Jaworskiego, prowadząca widzów przez historię kina na świecie i w „małej Ojczyźnie” festiwalu Tofifest.

Przegląd przygotował zespół Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, którego 15. edycja odbędzie się w Toruniu w dniach 21 – 29 października 2017.

Partnerami przeglądu są: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, firma producencka Shipsboy, PWSFTviT w Łodzi. Organizatorem jest Fundacja Biuro Kultury z Torunia (organizator MFF Tofifest).

Dołącz do trasy! Wyslij email na press.tofifest.pl

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest