X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Z największych festiwali na 17. Tofifest!

Polska premiera „The Burnt Orange Heresy”, filmu zamknięcia MFF w Wenecji, z wybitnymi kreacjami Micka Jaggera i Donalda Sutherlanda uświetni program 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, który odbędzie się w dniach 19-27 października w Toruniu.

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, o który zaciekle walczyli selekcjonerzy najważniejszych festiwali. Międzynarodowa premiera „The Burnt Orange Heresy” będzie miała miejsce w sobotę w Wenecji, gdzie film zostanie pokazany na zamknięcie 76. edycji najstarszej imprezy filmowej świata. Potem jego festiwalowa droga będzie wiodła przez Toronto, San Sebastian, Zurych aż po Toruń, gdzie na 17. edycji Tofifest odbędzie się polska premiera dzieła Giuseppe Capotondiego.

Adaptacja docenionej przez krytykę powieści Charlesa Willeforda „Herezja oranżu palonego” skupia się na losach ekscentrycznego milionera Cassidy’ego (Mick Jagger), który niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się.

Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

W rolach głównych zobaczymy wokalistę kultowego zespołu Rolling Stones, który daje się poznać jako utalentowany aktor. Partneruje mu Donald Sutherland, którego widzowie pokochali za wybitne kreacje w „Złocie dla zuchwałych”, serii „Igrzyska śmierci” czy niedawno w serialu Danny’ego Boyle’a „Trust”. Kinomani przewidują, że to najlepszy pojedynek aktorski, jaki czeka nas w tym roku w kinie. Pamiętając, jak reżyser Giuseppe Capotondi poprowadził aktorów w rewelacyjnych serialach „Suburra” i „Stacja Berlin”, nie można mieć co do tego wątpliwości.

Polska premiera kinowa zapowiedziana jest na jesień 2019 roku.

Dystrybutorem jest firma Best Film.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest