X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niedziela, 18 października 2020 — drugi dzień 18. festiwalu Tofifest. Kujawy i Pomorze

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na kolejną dawkę emocji, niezależnie od tego, czy wspieracie Festiwal na miejscu, czy w wirtualnej rzeczywistości. Zachęcamy do śledzenia wszystkich dostępnych wydarzeń!

Jeżeli znaleźliście się razem z nami w polskiej stolicy pierników i niepokorności, nie przegapcie dzisiejszego obrazu Must be must see, czyli Skłodowskiej z Rosamund Pike w roli głównej, a także całego pasma From Poland, gdzie czekają na was miłe niespodzianki, związane z festiwalowymi gośćmi.

Dzień zaczniemy o godzinie 10:00 polskim Rejsem, który zabierze nas aż do Doliny Bogów Lecha Majewskiego - niezwykłego obrazu łączącego w sobie indiańskie legendy, ziemskie bogactwa, a także zmagania artysty z twórczą niemocą. Każdemu z widzów z pewnością uda się wyciągnąć własne wnioski z seansu. - Czy wciąż bliżej nam do materializmu, a może robimy wreszcie krok w dobrą stronę, by wesprzeć zapomniane tradycje i więzi z naszą planetą?

Po tej podróży przyjdzie czas na wyczekiwaną Lekcję miłości - dokument Małgorzaty Goliszewskiej o Jolce, 70-latce, która postanawia wreszcie wyrwać się z Włoch i nieszczęśliwego małżeństwa. Powraca zatem w szczecińskie rodzinne strony, by znów cieszyć się pełnią życia, tańczyć, śpiewać, czuć się piękną i kochaną. Kochaną tą najpiękniejszą miłością, wcale nie egoistyczną - miłością do siebie samej. Po projekcji zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z festiwalowymi gośćmi. – Co ważne, wszystkie spotkania w tym roku będą dostępne online. A aby je obejrzeć, nie musicie mieć biletu, czy karnetu.

Dzień drugi zakończy pokaz filmu Jestem REN z Martą Król i Marietą Żukowską w rolach głównych. Ren - co to oznacza? Kobietę, ukrytą tożsamość, a może wręcz sfałszowane istnienie? Widzowie wraz z bohaterką odkryją mroczne sekrety rodzinne, a gdy rozwiążemy wszystkie zagadki, czeka nas kolejne post-filmowe spotkanie autorskie online.

A co przygotowaliśmy dla naszych widzów na festiwalowej platformie online? Tam również udostępniona zostanie Dolina Bogów i Lekcja miłości, a ponadto znane, polskie Skrzydlate świnie z Pawłem Małaszyńskim oraz uwielbiane Córki dancingu Agnieszki Smoczyńskiej z pasma Bella Women.

Od godziny 16:00 możliwe będzie zapoznanie się z pierwszymi tegorocznymi przedstawicielami konkursu ShortCut. A jeśli znajdziecie się o tej porze przed odbiornikami, koniecznie zwróćcie uwagę na Zaczarowany las Kaisy, pierwszego przedstawiciela pasma Nowego Kina Fińskiego. Jest to historia owiana saamskimi legendami, z echem II wojny światowej w tle.

Do zobaczenia!

Anna Tomaszewska

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest