X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu On Air 2020

Agnieszka Glińska

Urodziła się w 1975 roku w Warszawie. Jest montażystką filmową, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM) i Polskiej Akademii Filmowej. Studiowała kulturoznawstwo (specjalizacja: film) na Uniwersytecie Łódzkim oraz montaż w PWSFTviT w Łodzi. Za swoją pracę była nagradzana m.in. na Krakowskim FF (Dom na głowie, 2014), FF w Gdyni (Intruz i 11 minut, 2015) i przez Polską Akademię Filmową (Orzeł za film 11 minut, 2016). W 2020 roku na ekrany kin weszły trzy produkcje, które montowała: Maryjki (reż. Daria Woszek), Jak najdalej stąd (reż. Piotr Domalewski) i Sweat (reż. Magnus van Horn).

Anna Kazejak

Reżyserka filmowa i scenarzystka. Początkowo studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz Łódzkim, by w 2001 roku zacząć studia na PWSFTviT w Łodzi, na Wydziale Reżyserii. W 2005 roku wraz z dwójką przyjaciół ze studiów (M. Migas i J. Komasa) zadebiutowała filmem fabularnym Oda do radości. Na swoim koncie ma także indywidualny debiut fabularny — Skrzydlate świnie, który cieszył się dużą popularnością wśród widzów, oraz seriale telewizyjne, w tym polską wersję serialu HBO Bez tajemnic. Jej ostatni film to polsko-duńska koprodukcja Obietnica. Wieloletnia ekspertka PISF, członkini Europejskiej Akademii Filmowej, Gildii Reżyserów Polskich oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Aga Smoczyńska

Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za wybitne osiągnięcia artystyczne”. Laureatka programu „Mój Talent dla Polski”, zdobywczyni Złotego Pióra przyznawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nakręciła wielokrotnie nagradzane krótkometrażowe produkcje, takie jak Aria Diva, 3 love i Kapelusz oraz dwa bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytykę pełnometrażowe filmy — Córki Dancingu (2015) i Fuga (2018).

Janusz Chabior

Ceniony i popularny aktor filmowy, serialowy i teatralny. Karierę rozpoczął w Teatrze Dramatycznym w Legnicy w 1991 roku, a do roku 2006 można go było zobaczyć w tamtejszym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. W latach 2006–2013 był aktorem Teatru Rozmaitości w Warszawie. Obecnie współpracuje z teatrem Garnizon Sztuki i Teatrem 6 piętro. Jest autorem i reżyserem wielu przedstawień dla dzieci i młodzieży. Uznanie środowiska filmowego oraz publiczności zdobył, grając w takich produkcjach, jak Kołysanka Juliusza Machulskiego czy Służby specjalne, w wielokrotnie nagradzanym krótkometrażowym Hyclu Darii Woszek, w Symetrii, Hardkor Disko, Ślepnąc od świateł, w serialu Pod powierzchnią Borysa Lankosza czy filmie Czarny młyn Mariusza Paleja.

Piotr Witkowski

Jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Od 2012 roku występuje w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Znany z roli m.in. w serialu Ślad. Zagrał w takich filmach, jak: Supermarket, Wałęsa. Człowiek z nadziei, Miasto 44, Kamerdyner, Diablo. Wyścig o wszystko, Dywizjon 303. Historia prawdziwa, Solid gold. Za rolę w filmie Proceder otrzymał wyróżnienie na festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa. Na premierę czekają filmy z jego udziałem, m.in. Krime story. Love story w reż. Michała Węgrzyna, Mistrz w reż. Macieja Barczewskiego oraz The end w reż. Tomasza Mendesa.


Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:
„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest