X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu Shortcut 2020

Marta Prus

Urodziła się w 1987 roku. Jest absolwentką reżyserii na PWSFTviT, a wcześniej historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła roczny kurs dokumentalny Przedszkole Filmowe w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest autorką nagradzanych filmów Vakha i Magomed (2010), Osiemnastka (2012), Mów do mnie (2015), Ciepło zimno (2016) i Over the Limit (2017). Zrealizowała także serial dokumentalny Teen Mom Poland (2014). Jest laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz Nagrody im. Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego filmowca.

Agnieszka Pisarek

Filmoznawczyni, krytyczka i edukatorka filmowa, urodzona w 1989 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończyła filmoznawstwo i wiedzę o mediach, nowe media, promocję sztuki oraz edukację przez sztukę. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury, redakcjami, festiwalami i konkursami filmowymi oraz placówkami oświatowymi, prowadząc zajęcia z zakresu sztuki i marketingu na różnych etapach kształcenia. W latach 2010–2016 realizowała spektakle teatralne jako reżyserka i instruktorka teatrów młodzieżowych i amatorskich. Od 2016 roku współtwórczyni treści na kanale Sfilmowani.

Michał Jacaszek

Urodził się w 1972 roku. Jest kompozytorem i producentem muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Autor muzyki do filmów, animacji, ale także do spektakli teatralnych, słuchowisk czy choreografii. Współpracuje z reżyserami filmowymi w Polsce i za granicą, m.in. z nominowanym do Oscara Janem Komasą przy filmach Hejter i Sala Samobójców oraz spektaklu Golgota wrocławska. Za swoją muzykę był wielokrotnie nagradzany. Mieszka w Gdańsku.


Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:
„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest