„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Drzewa

Trees · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1995, 85’

Pokazy

26/06, 10:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Czterdziestoletnia, ciężarna Ewa pracuje naukowo jako biolog. Przeprowadza drastyczne eksperymenty w swym domowym laboratorium, a hodowane przez nią rośliny nie tylko odczuwają fizycznie zadawany im ból, ale zdają się mentalnie przeżywać zaprogramowany przez nią lęk. Pewnego dnia padające drzewo zabija człowieka. Incydent powtarza się i ludzie zaczynają mówić, że drzewa chcą zabijać. Mąż Ewy skłania władze miasta do wycięcia „wszystkich spróchniałych drzew” w okolicy...

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Jerzy Jankowski, Grzegorz Królikiewicz
Muzyka:Andrzej Panufnik, Jean C. Roche, Pierre Huguet
Zdjęcia:Stefan Pindelski
Montaż:Halina Nawrocka, Waldemar Ostanówko
Obsada:Ewa Kasprzyk, Paweł Wawrzecki, Maria Klejdysz, Piotr Korczarowski, Franciszek Trzeciak, Leon Niemczyk