Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Chico & Rita

Chico & Rita · reż. Javier Mariscal, Fernando Trueba, Tono Errando
Hiszpania, Wielka Brytania 2010, 94’

Pokazy

29/06, 22:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Chico & Rita to opowieść o wielkiej miłości utalentowanego pianisty Chico i pięknej, obdarzonej niezwykłym głosem Rity. Ich wspólna historia zaczyna się na Kubie w 1948 roku, ale los rzuci kochanków do Nowego Jorku, Paryża, a nawet Hollywood. Bohaterów opartego na prawdziwej historii filmu połączyło pożądanie i muzyka, która odgrywa w filmie niezwykle ważną rolę. Na doskonałej ścieżce dźwiękowej usłyszymy jazz, cubop, mambo, sambę... To one nadadzą rytm gorącemu uczuciu. Miłość jest piosenką, której nigdy nie zapomnisz...

Reżyser:Javier Mariscal, Fernando Trueba, Tono Errando
Scenariusz:Fernando Trueba, Ignacio Martínez de Pisón
Muzyka:Bebo Valdés
Zdjęcia:Manolo Galiana, animacja/animation Arnau Quiles
Obsada:Limara Meneses, Eman Xor Oña, Mario Guerra (głosy/voices)
Nagrody:Najlepszy film animowany / Best animated film – Goya (2011)