„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Melancholia

Melancholia · reż. Lars von Trier
Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, Włochy 2011, 130’

Pokazy

01/07, 21:15 · Kino Centrum

Trailer

Wystawne weselne przyjęcie Justine i Michaela odbywa się w olbrzymiej posiadłości jej siostry i szwagra. Do Ziemi zbliża się planeta Melancholia, która przez miliony lat skrywała się za Słońcem. Czy tylko minie Ziemię, dając niezwykły spektakl, czy uderzy w nią, powodując koniec świata? Ta niepewność budzi lęk, z którym każdy radzi sobie w zupełnie inny, często ekstremalny sposób. Michael jest niesamowicie wzruszony, a Justine udaje szczęśliwą — ogarnia ją melancholia, z której nie może wyjść...

Reżyser:Lars von Trier
Scenariusz:Lars von Trier
Zdjęcia:Manuel Alberto Claro
Montaż:Morten Højbjerg, Molly Marlene Stensgaard
Obsada:Kirsten Dunst, Alexander Skarsgård, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Udo Kier
Nagrody:Złota Palma – Najlepsza Aktorka / Palme d’Or – Best Actress, Cannes (2011)