Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Melancholia

Melancholia · reż. Lars von Trier
Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, Włochy 2011, 130’

Pokazy

01/07, 21:15 · Kino Centrum

Trailer

Wystawne weselne przyjęcie Justine i Michaela odbywa się w olbrzymiej posiadłości jej siostry i szwagra. Do Ziemi zbliża się planeta Melancholia, która przez miliony lat skrywała się za Słońcem. Czy tylko minie Ziemię, dając niezwykły spektakl, czy uderzy w nią, powodując koniec świata? Ta niepewność budzi lęk, z którym każdy radzi sobie w zupełnie inny, często ekstremalny sposób. Michael jest niesamowicie wzruszony, a Justine udaje szczęśliwą — ogarnia ją melancholia, z której nie może wyjść...

Reżyser:Lars von Trier
Scenariusz:Lars von Trier
Zdjęcia:Manuel Alberto Claro
Montaż:Morten Højbjerg, Molly Marlene Stensgaard
Obsada:Kirsten Dunst, Alexander Skarsgård, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Udo Kier
Nagrody:Złota Palma – Najlepsza Aktorka / Palme d’Or – Best Actress, Cannes (2011)