„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Passione

Passione · reż. John Turturro
USA, Włochy 2010, 90’

Pokazy

30/06, 10:00 · Kino Centrum

Trailer

Muzyka jest oknem na świat — pomaga otwierać się na nieznane piękno nowych doświadczeń i inicjować życiowe przemiany. Może być wzniosła i inspirować do rzeczy wielkich, a może być skromna i skłaniać do refleksji. Jeśli wymaga tego sytuacja, potrafi łagodzić obyczaje, a kiedy trzeba, wznieca żar autentycznej, często niekontrolowanej, pasji. Muzyka jest zwierciadłem duszy i funkcjonuje ponad wszelkimi podziałami i kulturowymi niesnaskami. W tym dokumencie pojawiają się ikony rozśpiewanego Neapolu, m.in.: Mina, Renata Carasonni, Sergio Bruni, Massimo Ranieri, M’Barka Ben Taleb i James Senese.

Reżyser:John Turturro
Scenariusz:John Turturro, Federico Vacalebre
Zdjęcia:Marco Pontecorvo
Montaż:Simona Paggi
Obsada:Sergio Bruni, Mina, Avion Travel, Pietra Montecorvino, Massimo Ranieri, Lina Sastri
Nagrody:Nagroda Nos Chopina / Chopin’s Nose Award – Planete Doc FF (2011)