„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Passione

Passione · reż. John Turturro
USA, Włochy 2010, 90’

Pokazy

30/06, 10:00 · Kino Centrum

Trailer

Muzyka jest oknem na świat — pomaga otwierać się na nieznane piękno nowych doświadczeń i inicjować życiowe przemiany. Może być wzniosła i inspirować do rzeczy wielkich, a może być skromna i skłaniać do refleksji. Jeśli wymaga tego sytuacja, potrafi łagodzić obyczaje, a kiedy trzeba, wznieca żar autentycznej, często niekontrolowanej, pasji. Muzyka jest zwierciadłem duszy i funkcjonuje ponad wszelkimi podziałami i kulturowymi niesnaskami. W tym dokumencie pojawiają się ikony rozśpiewanego Neapolu, m.in.: Mina, Renata Carasonni, Sergio Bruni, Massimo Ranieri, M’Barka Ben Taleb i James Senese.

Reżyser:John Turturro
Scenariusz:John Turturro, Federico Vacalebre
Zdjęcia:Marco Pontecorvo
Montaż:Simona Paggi
Obsada:Sergio Bruni, Mina, Avion Travel, Pietra Montecorvino, Massimo Ranieri, Lina Sastri
Nagrody:Nagroda Nos Chopina / Chopin’s Nose Award – Planete Doc FF (2011)