FORUM. W paśmie FORUM od lat pokazujemy filmy, które zdobyły uznanie zarówno polskiej, jak i zagranicznej widowni oraz krytyków, stając się źródłem wielu filmowych i społecznych dyskusji. Więcej »

Romantyczno-wampiryczna piątka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE . W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Efekt domina

Domino Effect, The · reż. Letnia Szkoła Filmu i Reportażu Fundacji Art House
Polska 2010, 0’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Film stworzony podczas zajęć Letniej Szkoły Filmu I Reportażu bydgoskiej Fundacji Art House. Pomysł na scenariusz został wybrany w drodze konkursu przez jury złożone z reżyserów filmowych i teatralnych oraz zespół Fundacji Art-House. Międzynarodowa ekipa, w której skład wchodził zwycięzca oraz wyróżnieni finaliści, zrealizowała pomysł Aleksandry Kamińskiej pt. Efekt Domina. W rolach głównych wystąpili aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy: Magdalena Łaska i Paweł Gilewski.

Reżyser:Letnia Szkoła Filmu i Reportażu Fundacji Art House
Obsada:Magdalena Łaska, Paweł Gilewski, Marika Szczepaniak, Paweł Mikuła, Jacek Puzinowski