Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Efekt domina

Domino Effect, The · reż. Letnia Szkoła Filmu i Reportażu Fundacji Art House
Polska 2010, 0’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Film stworzony podczas zajęć Letniej Szkoły Filmu I Reportażu bydgoskiej Fundacji Art House. Pomysł na scenariusz został wybrany w drodze konkursu przez jury złożone z reżyserów filmowych i teatralnych oraz zespół Fundacji Art-House. Międzynarodowa ekipa, w której skład wchodził zwycięzca oraz wyróżnieni finaliści, zrealizowała pomysł Aleksandry Kamińskiej pt. Efekt Domina. W rolach głównych wystąpili aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy: Magdalena Łaska i Paweł Gilewski.

Reżyser:Letnia Szkoła Filmu i Reportażu Fundacji Art House
Obsada:Magdalena Łaska, Paweł Gilewski, Marika Szczepaniak, Paweł Mikuła, Jacek Puzinowski