Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Good Morning

Good Morning · reż. Krzysztof Olszowiec
Polska 2010, 23’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Film Good Morning zdobył w 2010 roku nagrodę dla najlepszego filmu na festiwalu Temps d'Images w stolicy Portugalii — Lizbonie, który koncentruje się na kinie artystycznym i jego oddziaływaniu społecznym. Good Morning to zapis sposobu myślenia o tym, czy coś jest nam dane, czy też tworzymy to sami, nieskrępowani istniejącym gdzieś zapisem każdej możliwości.

Reżyser:Krzysztof Olszowiec

Krzysztof Olszowiec urodzony w 1949 w Gdańsku. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1978 roku. Toruński reżyser niezależny, z zawodu konserwator zabytków. Autor krótkometrażowych filmów eksplorujących zależności teorii sztuki i życia codziennego. Film Olszowa Good morning (2010) wygrał festiwal w Temps d’Images w Lizbonie. Na koncie ma też Adam Rathed (2006) i Venezia (2010).