Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Good Morning

Good Morning · reż. Krzysztof Olszowiec
Polska 2010, 23’

Pokazy

27/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Film Good Morning zdobył w 2010 roku nagrodę dla najlepszego filmu na festiwalu Temps d'Images w stolicy Portugalii — Lizbonie, który koncentruje się na kinie artystycznym i jego oddziaływaniu społecznym. Good Morning to zapis sposobu myślenia o tym, czy coś jest nam dane, czy też tworzymy to sami, nieskrępowani istniejącym gdzieś zapisem każdej możliwości.

Reżyser:Krzysztof Olszowiec

Krzysztof Olszowiec urodzony w 1949 w Gdańsku. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1978 roku. Toruński reżyser niezależny, z zawodu konserwator zabytków. Autor krótkometrażowych filmów eksplorujących zależności teorii sztuki i życia codziennego. Film Olszowa Good morning (2010) wygrał festiwal w Temps d’Images w Lizbonie. Na koncie ma też Adam Rathed (2006) i Venezia (2010).