Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Warszawiak, Tubylec i Maciuś

Warszawiak, Tubylec i Maciuś · reż. Paweł Słomkowski
Polska 2010, 30’

Pokazy

28/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Warszawiak... to tragikomiczna historia, w której główną rolę zagrał Adam Aksamit. Wcielił się w Damiana, młodego pracownika biurowego z Warszawy. Damian pewnego dnia wyjeżdża na działkę swojego wujka. W pośpiechu zabiera niewłaściwe klucze. Przed widmem powrotu do Warszawy ratuje go mieszkający tam „tubylec” — Waldek, który użycza mu miejsca na rozstawienie namiotu. Wspólne łowienie ryb, ognisko i odrobina alkoholu „ocieplają” relację mężczyzn. Ale tragedia zbliża się wielkimi krokami.

Reżyser:Paweł Słomkowski
Scenariusz:Paweł Słomkowski
Zdjęcia:Filip Zubowski
Montaż:Paweł Słomkowski
Obsada:Adam Aksamit

Paweł Słomkowski urodzony w Bydgoszczy, reżyser, aktor i scenarzysta niezależny. Jego filmy charakteryzują się przemyślanie zbudowaną struktura, uderzają ukrytymi emocjami. Pozornie niewinne zdarzenia zyskują u Słomkowskiego zupełnie zaskakujące zakończenia i zmuszają do zastanowienia nad życiem. Jako reżyser zrealizował w latach 2006-2010 serię etiud fabularnych: Belwederska 14, Mario, Kiedyś wydawała się inna, Przyjazd pociągu na stację i Warszawiak, Tubylec i Maciuś. Nakręcił też reportaż SMS pokazujący smutną praktykę zarabiania dużych pieniędzy na naiwności ludzi przez telefoniczne serwisy flirtów SMS-owych.