„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Warszawiak, Tubylec i Maciuś

Warszawiak, Tubylec i Maciuś · reż. Paweł Słomkowski
Polska 2010, 30’

Pokazy

28/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Warszawiak... to tragikomiczna historia, w której główną rolę zagrał Adam Aksamit. Wcielił się w Damiana, młodego pracownika biurowego z Warszawy. Damian pewnego dnia wyjeżdża na działkę swojego wujka. W pośpiechu zabiera niewłaściwe klucze. Przed widmem powrotu do Warszawy ratuje go mieszkający tam „tubylec” — Waldek, który użycza mu miejsca na rozstawienie namiotu. Wspólne łowienie ryb, ognisko i odrobina alkoholu „ocieplają” relację mężczyzn. Ale tragedia zbliża się wielkimi krokami.

Reżyser:Paweł Słomkowski
Scenariusz:Paweł Słomkowski
Zdjęcia:Filip Zubowski
Montaż:Paweł Słomkowski
Obsada:Adam Aksamit

Paweł Słomkowski urodzony w Bydgoszczy, reżyser, aktor i scenarzysta niezależny. Jego filmy charakteryzują się przemyślanie zbudowaną struktura, uderzają ukrytymi emocjami. Pozornie niewinne zdarzenia zyskują u Słomkowskiego zupełnie zaskakujące zakończenia i zmuszają do zastanowienia nad życiem. Jako reżyser zrealizował w latach 2006-2010 serię etiud fabularnych: Belwederska 14, Mario, Kiedyś wydawała się inna, Przyjazd pociągu na stację i Warszawiak, Tubylec i Maciuś. Nakręcił też reportaż SMS pokazujący smutną praktykę zarabiania dużych pieniędzy na naiwności ludzi przez telefoniczne serwisy flirtów SMS-owych.