Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Czarny łabędź

Black Swan · reż. Darren Aronofsky
USA 2010, 108’

Pokazy

01/07, 22:30 · Open Space · pokaz odwołany

Trailer

Nina jest baletnicą w nowojorskim studiu baletowym. Całe jej życie koncentruje się na tańcu. Główna rola w Jeziorze łabędzim — pokazie otwierającym nowy sezon nie jest jeszcze obsadzona i gdy dyrektor artystyczny Thomas Leroy decyduje się zastąpić primabalerinę Beth MacIntyre, jego wybór pada na Ninę. Jest jednak i rywalka do roli: Lily, nowa tancerka, która także robi na Leroy'u wielkie wrażenie. Rola w Jeziorze łabędzim wymaga od tancerki umiejętności zagrania dwóch przeciwstawnych ról jednocześnie: Białego łabędzia, który ucieleśnia niewinność i grację oraz Czarnego łabędzia, który symbolizuje przebiegłość i zmysłowość. Do tej pierwszej doskonale pasuje Nina, natomiast idealnym Czarnym łabędziem okazuje się Lily.

Reżyser:Darren Aronofsky
Scenariusz:Mark Heyman, Andres Heinz, John J. McLaughlin
Muzyka:Clint Mansell
Zdjęcia:Matthew Libatique
Montaż:Andrew Weisblum
Obsada:Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Barbara Hersley, Winona Ryder, Banjamin Millepied
Nagrody:Najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Oskary, BAFTA / Best Leading Actress – Oscars, BAFTA (2011); Best Actress in a Drama – Golden Globes / Najlepsza aktorka w dramacie – Złote Globy (2011); Best Acting Debut – Marcello Mastroianni Award at IFF in Venice / Najlepszy debiut aktorski – Nagroda im. Marcello Mastroianniego MFF w Wenecji (2010)