Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Czarny łabędź

Black Swan · reż. Darren Aronofsky
USA 2010, 108’

Pokazy

01/07, 22:30 · Open Space · pokaz odwołany

Trailer

Nina jest baletnicą w nowojorskim studiu baletowym. Całe jej życie koncentruje się na tańcu. Główna rola w Jeziorze łabędzim — pokazie otwierającym nowy sezon nie jest jeszcze obsadzona i gdy dyrektor artystyczny Thomas Leroy decyduje się zastąpić primabalerinę Beth MacIntyre, jego wybór pada na Ninę. Jest jednak i rywalka do roli: Lily, nowa tancerka, która także robi na Leroy'u wielkie wrażenie. Rola w Jeziorze łabędzim wymaga od tancerki umiejętności zagrania dwóch przeciwstawnych ról jednocześnie: Białego łabędzia, który ucieleśnia niewinność i grację oraz Czarnego łabędzia, który symbolizuje przebiegłość i zmysłowość. Do tej pierwszej doskonale pasuje Nina, natomiast idealnym Czarnym łabędziem okazuje się Lily.

Reżyser:Darren Aronofsky
Scenariusz:Mark Heyman, Andres Heinz, John J. McLaughlin
Muzyka:Clint Mansell
Zdjęcia:Matthew Libatique
Montaż:Andrew Weisblum
Obsada:Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Barbara Hersley, Winona Ryder, Banjamin Millepied
Nagrody:Najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Oskary, BAFTA / Best Leading Actress – Oscars, BAFTA (2011); Best Actress in a Drama – Golden Globes / Najlepsza aktorka w dramacie – Złote Globy (2011); Best Acting Debut – Marcello Mastroianni Award at IFF in Venice / Najlepszy debiut aktorski – Nagroda im. Marcello Mastroianniego MFF w Wenecji (2010)