„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Somewhere. Między miejscami

Somewhere · reż. Sofia Coppola
USA 2010, 98’

Pokazy

29/06, 22:30 · Open Space

Trailer

Johnny Marco mieszka w dekadenckim hotelu Chateau Marmont w Hollywood. Jeździ czarnym ferrari, ma nieograniczony dostęp do wszelkich używek, a wokół niego kręci się pełno dziewczyn gotowych spełniać jego kaprysy. Nieoczekiwanie w życie celebryty wkracza jedenastoletnia Cleo — córka Johnny'ego z małżeństwa, które dawno się rozpadło. To dzięki niej Johnny odkrywa, jak pusty i nieciekawy jest świat, w którym się obraca. Czy znajdzie w sobie siłę, by to zmienić?

Reżyser:Sofia Coppola
Scenariusz:Sofia Coppola
Muzyka:Phoenix
Zdjęcia:Harris Savides
Montaż:Sarah Flack
Obsada:Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius, Michelle Monaghan, Lala Sloatman, Amanda Anka, Ellie Kemper, Kristina Shannon, Karissa Shannon
Nagrody:Najlepszy Film – Złoty Lew – MFF w Wenecji / Best Film – Golden Lion – IFF in Venice (2010)