Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Somewhere. Między miejscami

Somewhere · reż. Sofia Coppola
USA 2010, 98’

Pokazy

29/06, 22:30 · Open Space

Trailer

Johnny Marco mieszka w dekadenckim hotelu Chateau Marmont w Hollywood. Jeździ czarnym ferrari, ma nieograniczony dostęp do wszelkich używek, a wokół niego kręci się pełno dziewczyn gotowych spełniać jego kaprysy. Nieoczekiwanie w życie celebryty wkracza jedenastoletnia Cleo — córka Johnny'ego z małżeństwa, które dawno się rozpadło. To dzięki niej Johnny odkrywa, jak pusty i nieciekawy jest świat, w którym się obraca. Czy znajdzie w sobie siłę, by to zmienić?

Reżyser:Sofia Coppola
Scenariusz:Sofia Coppola
Muzyka:Phoenix
Zdjęcia:Harris Savides
Montaż:Sarah Flack
Obsada:Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius, Michelle Monaghan, Lala Sloatman, Amanda Anka, Ellie Kemper, Kristina Shannon, Karissa Shannon
Nagrody:Najlepszy Film – Złoty Lew – MFF w Wenecji / Best Film – Golden Lion – IFF in Venice (2010)