Dzień pierwszy na 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 25 czerwca rozpocznie się 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Podczas uroczystej gali otwarcia nagrody odbiorą aktorki Magdalena Różczka i Ewa Wiśniewska. Więcej »

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Wygrany

Winner, The · reż. Wiesław Saniewski
Polska, Szwajcaria, USA 2011, 110’

Pokazy

27/06, 22:30 · Open Space

Trailer

Oliver, młody amerykański pianista polskiego pochodzenia, nie wytrzymując presji matki i wyrachowanego agenta, po rozstaniu z żoną przyjeżdża do Polski, gdzie zrywa europejskie tournee. Traci wszystko: miłość, uznanie i świetnie zapowiadającą się karierę, ma przy tym do spłacenia olbrzymi dług. W hotelowym barze spotyka Franka, byłego profesora matematyki, namiętnego gracza i znawcę wyścigów konnych. Między młodym i starym bohaterem rodzi się bezinteresowna, chwilami szorstka, męska przyjaźń. Dzięki niemu pianista poznaje Kornelię, piękną, nieco tajemniczą kobietę, która staje mu się coraz bliższa.

Reżyser:Wiesław Saniewski
Scenariusz:Wiesław Saniewski
Muzyka:Carlos Libedinsky
Zdjęcia:Piotr Kukla, Piotr Sobociński jr
Montaż:Jarosław Barzan
Obsada:Paweł Szajda, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Grażyna Barszczewska, Peter J. Lucas, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wenanty Nosul