Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Čekaj me, ja sigurno neću doći

Wait for Me and I Will Not Come · reż. Miroslav Momčilović
Serbia 2009, 90’

Pokazy

30/06, 14:15 · Kino Centrum

Trailer

Alek jest w rozpaczy, ponieważ po trzech latach opuściła go Teodora. Razem ze swoim przyjacielem, Bane, odbywa sesje użalania się nad sobą. Wciąż wydzwania do Teodory wbrew radom Bane, gdy tymczasem ona zdążyła się już zakochać w Nemanji. Szkopuł w tym, że Nemanja kocha Marinę, a nie Teodorę. Z kolei Marina wcale nie kocha Nemanji, ponieważ bardzo pociąga ją „słowiańska rozpacz” charakteryzująca Aleka. Każde z nich dałoby wszystko, aby być z tymi, którzy właśnie w tym konkretnym momencie wcale ich nie potrzebują. Każde z nich odnosi się wyniośle wobec tych, którzy są im obojętni, a jednocześnie potrafią być niezwykle czuli względem osób, które za wszelką cenę chcą uwieść...

Reżyser:Miroslav Momčilović
Scenariusz:Miroslav Momčilović
Muzyka:Vladimir Divljan
Zdjęcia:Dušan Joksimović
Montaż:Predrag Bogojević
Obsada:Miloš Samolov, Mirjana Karanović, Gordan Kičić, Milica Mihajlović, Branislav Trifunović, Vanja Ejdus, Petar Božović, Jelena Djokić, Danica Maksimović

Miroslav Momčilović ukończył dramaturgię na Wydziale Sztuk Dramatycznych w Belgradzie. Jest autorem scenariusza i reżyserem filmu Siedem i pół, który odbił się szerokim echem na festiwalach międzynarodowych. Jest również autorem scenariusza do Kiedy dorosnę będę Kangurem w reżyserii Radivoje Andrića.