„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Čekaj me, ja sigurno neću doći

Wait for Me and I Will Not Come · reż. Miroslav Momčilović
Serbia 2009, 90’

Pokazy

30/06, 14:15 · Kino Centrum

Trailer

Alek jest w rozpaczy, ponieważ po trzech latach opuściła go Teodora. Razem ze swoim przyjacielem, Bane, odbywa sesje użalania się nad sobą. Wciąż wydzwania do Teodory wbrew radom Bane, gdy tymczasem ona zdążyła się już zakochać w Nemanji. Szkopuł w tym, że Nemanja kocha Marinę, a nie Teodorę. Z kolei Marina wcale nie kocha Nemanji, ponieważ bardzo pociąga ją „słowiańska rozpacz” charakteryzująca Aleka. Każde z nich dałoby wszystko, aby być z tymi, którzy właśnie w tym konkretnym momencie wcale ich nie potrzebują. Każde z nich odnosi się wyniośle wobec tych, którzy są im obojętni, a jednocześnie potrafią być niezwykle czuli względem osób, które za wszelką cenę chcą uwieść...

Reżyser:Miroslav Momčilović
Scenariusz:Miroslav Momčilović
Muzyka:Vladimir Divljan
Zdjęcia:Dušan Joksimović
Montaż:Predrag Bogojević
Obsada:Miloš Samolov, Mirjana Karanović, Gordan Kičić, Milica Mihajlović, Branislav Trifunović, Vanja Ejdus, Petar Božović, Jelena Djokić, Danica Maksimović

Miroslav Momčilović ukończył dramaturgię na Wydziale Sztuk Dramatycznych w Belgradzie. Jest autorem scenariusza i reżyserem filmu Siedem i pół, który odbił się szerokim echem na festiwalach międzynarodowych. Jest również autorem scenariusza do Kiedy dorosnę będę Kangurem w reżyserii Radivoje Andrića.