Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Čekaj me, ja sigurno neću doći

Wait for Me and I Will Not Come · reż. Miroslav Momčilović
Serbia 2009, 90’

Pokazy

30/06, 14:15 · Kino Centrum

Trailer

Alek jest w rozpaczy, ponieważ po trzech latach opuściła go Teodora. Razem ze swoim przyjacielem, Bane, odbywa sesje użalania się nad sobą. Wciąż wydzwania do Teodory wbrew radom Bane, gdy tymczasem ona zdążyła się już zakochać w Nemanji. Szkopuł w tym, że Nemanja kocha Marinę, a nie Teodorę. Z kolei Marina wcale nie kocha Nemanji, ponieważ bardzo pociąga ją „słowiańska rozpacz” charakteryzująca Aleka. Każde z nich dałoby wszystko, aby być z tymi, którzy właśnie w tym konkretnym momencie wcale ich nie potrzebują. Każde z nich odnosi się wyniośle wobec tych, którzy są im obojętni, a jednocześnie potrafią być niezwykle czuli względem osób, które za wszelką cenę chcą uwieść...

Reżyser:Miroslav Momčilović
Scenariusz:Miroslav Momčilović
Muzyka:Vladimir Divljan
Zdjęcia:Dušan Joksimović
Montaż:Predrag Bogojević
Obsada:Miloš Samolov, Mirjana Karanović, Gordan Kičić, Milica Mihajlović, Branislav Trifunović, Vanja Ejdus, Petar Božović, Jelena Djokić, Danica Maksimović

Miroslav Momčilović ukończył dramaturgię na Wydziale Sztuk Dramatycznych w Belgradzie. Jest autorem scenariusza i reżyserem filmu Siedem i pół, który odbił się szerokim echem na festiwalach międzynarodowych. Jest również autorem scenariusza do Kiedy dorosnę będę Kangurem w reżyserii Radivoje Andrića.