Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Beredtes Schweigen

Eloquent Silence · reż. Julia Keller
Niemcy 2011, 26’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

Marie nawykła do szarej monotonii, jaka charakteryzuje życie na farmie jej rodziców. Sytuacja staje się jednak nie do zniesienia dopiero wtedy, gdy po trzech latach nieobecności zjawia się nagle Anne, starsza siostra Marie. Zaginiona córka wraca na urodziny matki. Marie znów zdejmuje swoją najpiękniejszą sukienkę i zaczyna bezsłowną walkę ze starszą siostrą. Na końcu okazuje się, że w domu jest miejsce tylko dla jednej z sióstr.

Reżyser:Julia Keller
Scenariusz:Julia Keller
Muzyka:Schweflgelb, Crystal Casltes
Zdjęcia:Janis Mazuch
Montaż:Guido Krajewski
Obsada:Monika Wegener, Alma Leiberg, Matthias Faust
Nagrody:Najlepszy Film (2 miejsce), Najlepsza Aktorka, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepsze Udźwiękowienie, Najlepsze Zdjęcia – MFF New Wave w Los Angeles (2011) / Best Film (2nd Place), Best Actress, Best supporting Actress, Best Sound Design, Best Cinematography – Los Angeles New Wave IFF (2011)

Julia Keller – urodziła się w 1980 roku w Erding. W 2004 roku zaczęła studia niższego rzędu na Academy of Media Arts w Kolonii.