„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Deux Inconnus

Strange Ones, The · reż. Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein
USA, Francja 2011, 14’

Pokazy

28/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

30/06, 14:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Po spalonym słońcem, opuszczonym odcinku autostrady idą mozolnie Mężczyzna i Chłopiec. Wkradają się do motelowego basenu, gdzie znajduje ich pracująca tam Dziewczyna. Początkowo wszystko wydaje się normalne, ale po rozmowie Chłopca z Dziewczyną dochodzi do niespodziewanej i niepokojącej zamiany, która kwestionuje to, kim oboje są naprawdę.

Reżyser:Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein
Scenariusz:Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein
Muzyka:Saunder Jurriaans, Daniel Bensi
Zdjęcia:Drew Innis
Montaż:Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein
Obsada:David Call, Tobias Campbell, Merritt Wever
Nagrody:Najlepszy Film Krótkometrażowy / Best Narrative Short Film – FF Atlanta (2011); Specjalna Nagroda Jury / Special Jury Prize – Independent FF Boston (2011); Nagroda Wytwórni Focus Features za Najlepszy Film / Focus Features Best Film Award – Columbia University FF (2011)

Christopher Radcliff i Lauren Wolkstein to dwoje filmowców z Nowego Jorku, którzy otrzymali tytuły magistrów sztuki filmowej (MFA) po ukończeniu magisterskiego studium filmowego prowadzonego w School of the Arts Uniwersytetu Columbia. Ich film pokazywano na licznych festiwalach na całym świecie.