Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Dirty Loundry

Dirty Loundry · reż. Stephen Abbott
RPA 2011, 15’

Pokazy

25/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

27/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Jest 1:08 w nocy, a Roger robi właśnie pranie w pralni Wishy Washy. Dla niego to zwykła rutyna, ale dzisiejszej nocy dostrzega coś dziwnego w wodzie za szybą pralki. Nim noc się skończy Roger doświadczy szeregu nietypowych zdarzeń: będzie napastowany przez lubieżnego biznesmena w średnim wieku, poważnie pobity, a wreszcie obdarzony niechętnym spojrzeniem uwodzicielskich nastolatek.

Reżyser:Stephen Abbott
Scenariusz:Stephen Abbott, Eduan van Jaarsveldt
Zdjęcia:Russell Campbell
Montaż:Stanley M. Agnew
Obsada:Bryan van Niekerk, James Ngcobo, Mncedisi Shabangu, Carl Beukes, Antony Coleman, James Reynolds, Dominika Novak

Stephen Abbott to pisarz, reżyser, fotograf i montażysta. Studiował aktorstwo i film na Wits University. Po ukończeniu studiów w 2004 roku zaangażował się w przemysł filmowy i telewizyjny w Afryce Południowej, pracując jako pisarz, reżyser i montażysta.