„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Eagleman Stag, The

Eagleman Stag, The · reż. Michael Please
Wielka Brytania 2010, 9’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Życie Petera upływa na fascynacji i strachu związanym ze zjawiskiem przyspieszania czasu, które towarzyszy procesowi starzenia. W końcówce życia przeradza się to w obsesję, a Peter sięga po coraz bardziej radykalne sposoby kontrolowania i przeciwdziałania przyspieszaniu upływu czasu. Odkrywa także, że dość długie powtarzanie słowa „fly” daje złudzenie mówienia „life”. Niewiele mu to jednak pomaga. Odpowiedzi kryją się w mózgu żuka.

Reżyser:Michael Please
Scenariusz:Michael Please
Muzyka:Benedict Please
Zdjęcia:Michael Please (animacja/animation)
Obsada:David Cann, Tony Guilfoyle (głosy/voices)
Nagrody:Zwycięzca BAFTA – Krótki Film Animowany / BAFTA Winner – Short Animation (2011); Nagroda Krytyków – Festiwal Filmów Krótkometrażówych w Clermont-Ferrand / Critics Prize – Clermont-Ferrand Short FF

Michael Please urodził się w 1984 roku w Bath. Od kiedy pamięta zawsze opowiadał historie. Latem 2010 roku, krótko po otrzymaniu dyplomu ukończenia wydziału animacji na Royal College of Art dołączył do wytwórni Agile Films. Przedtem uzyskał tytuł licencjata ze specjalnością sztuk technicznych i efektów specjalnych na londyńskim University of the Arts.