Kino Zamkowe. W niezwykłej scenerii ruin zamku krzyżackiego cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały, dziś już uznane za kultowe, horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Niepokorne. Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Eagleman Stag, The

Eagleman Stag, The · reż. Michael Please
Wielka Brytania 2010, 9’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Życie Petera upływa na fascynacji i strachu związanym ze zjawiskiem przyspieszania czasu, które towarzyszy procesowi starzenia. W końcówce życia przeradza się to w obsesję, a Peter sięga po coraz bardziej radykalne sposoby kontrolowania i przeciwdziałania przyspieszaniu upływu czasu. Odkrywa także, że dość długie powtarzanie słowa „fly” daje złudzenie mówienia „life”. Niewiele mu to jednak pomaga. Odpowiedzi kryją się w mózgu żuka.

Reżyser:Michael Please
Scenariusz:Michael Please
Muzyka:Benedict Please
Zdjęcia:Michael Please (animacja/animation)
Obsada:David Cann, Tony Guilfoyle (głosy/voices)
Nagrody:Zwycięzca BAFTA – Krótki Film Animowany / BAFTA Winner – Short Animation (2011); Nagroda Krytyków – Festiwal Filmów Krótkometrażówych w Clermont-Ferrand / Critics Prize – Clermont-Ferrand Short FF

Michael Please urodził się w 1984 roku w Bath. Od kiedy pamięta zawsze opowiadał historie. Latem 2010 roku, krótko po otrzymaniu dyplomu ukończenia wydziału animacji na Royal College of Art dołączył do wytwórni Agile Films. Przedtem uzyskał tytuł licencjata ze specjalnością sztuk technicznych i efektów specjalnych na londyńskim University of the Arts.