Trwa nabór filmów na 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Trwa nabór zgłoszeń filmów do trzech konkursów na 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Na zgłoszenia czekamy do 10 września 2020 roku. Więcej »

Złote Anioły rozdane — Gala Zamknięcia 17. MFF TOFIFEST. Za nami gala zamknięcia 17. edycji Festiwalu. Zwycięzcą w głównym konkursie On Air został czeski film “Let There Be Light”, a w konkursie From Poland “Boże ciało” Jana Komasy. Złote Anioły za niepokorność twórczą pofrunęły do Agnieszki Holland, Dawida Ogrodnika i Pawła Pawlikowskiego. Więcej »

Eu não quero voltar sozinho

I don’t want to go back alone · reż. Daniel Ribeiro
Brazylia 2010, 17’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Pojawienie się w szkole nowego studenta odmienia całkowicie życie Leonarda. Ten niewidomy 15-latek musi się teraz uporać z zazdrością swojej wieloletniej przyjaciółki Giovany, a jednocześnie zrozumieć naturę uczuć żywionych do nowego przyjaciela – Gabriela.

Reżyser:Daniel Ribeiro
Scenariusz:Daniel Ribeiro
Muzyka:Tatá Aeroplano, Juliano Polimeno
Zdjęcia:Pierre de Kerchove
Montaż:Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein
Obsada:Tess Amorim, Fabio Audi, Ghilherme Lobo
Nagrody:Nagroda Publiczności / Special Award of the Jury; Nagroda Specjalna Jury / Special Honourable Mention – MFF GLBT w Turynie / IFF GLBT Turin (2011)

Daniel Ribeiro urodził się 20 maja 1982 roku w São Paulo w Brazylii. Ukończył szkołę filmową na uniwersytecie w São Paulo, a w czasie studiów nakręcił kilka filmów wideo. Od tamtego czasu stał się zawodowym scenarzystą, reżyserem i montażystą.