Kino Zamkowe. W niezwykłej scenerii ruin zamku krzyżackiego cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały, dziś już uznane za kultowe, horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Niepokorne. Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Eu não quero voltar sozinho

I don’t want to go back alone · reż. Daniel Ribeiro
Brazylia 2010, 17’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Pojawienie się w szkole nowego studenta odmienia całkowicie życie Leonarda. Ten niewidomy 15-latek musi się teraz uporać z zazdrością swojej wieloletniej przyjaciółki Giovany, a jednocześnie zrozumieć naturę uczuć żywionych do nowego przyjaciela – Gabriela.

Reżyser:Daniel Ribeiro
Scenariusz:Daniel Ribeiro
Muzyka:Tatá Aeroplano, Juliano Polimeno
Zdjęcia:Pierre de Kerchove
Montaż:Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein
Obsada:Tess Amorim, Fabio Audi, Ghilherme Lobo
Nagrody:Nagroda Publiczności / Special Award of the Jury; Nagroda Specjalna Jury / Special Honourable Mention – MFF GLBT w Turynie / IFF GLBT Turin (2011)

Daniel Ribeiro urodził się 20 maja 1982 roku w São Paulo w Brazylii. Ukończył szkołę filmową na uniwersytecie w São Paulo, a w czasie studiów nakręcił kilka filmów wideo. Od tamtego czasu stał się zawodowym scenarzystą, reżyserem i montażystą.