„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Eu não quero voltar sozinho

I don’t want to go back alone · reż. Daniel Ribeiro
Brazylia 2010, 17’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Pojawienie się w szkole nowego studenta odmienia całkowicie życie Leonarda. Ten niewidomy 15-latek musi się teraz uporać z zazdrością swojej wieloletniej przyjaciółki Giovany, a jednocześnie zrozumieć naturę uczuć żywionych do nowego przyjaciela – Gabriela.

Reżyser:Daniel Ribeiro
Scenariusz:Daniel Ribeiro
Muzyka:Tatá Aeroplano, Juliano Polimeno
Zdjęcia:Pierre de Kerchove
Montaż:Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein
Obsada:Tess Amorim, Fabio Audi, Ghilherme Lobo
Nagrody:Nagroda Publiczności / Special Award of the Jury; Nagroda Specjalna Jury / Special Honourable Mention – MFF GLBT w Turynie / IFF GLBT Turin (2011)

Daniel Ribeiro urodził się 20 maja 1982 roku w São Paulo w Brazylii. Ukończył szkołę filmową na uniwersytecie w São Paulo, a w czasie studiów nakręcił kilka filmów wideo. Od tamtego czasu stał się zawodowym scenarzystą, reżyserem i montażystą.