Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Father, The

Father, The · reż. David Easteal
Australia 2011, 16’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Po piętnastu latach więzienia Walter wychodzi na wolność i musi się zmierzyć z nieznanym mu światem. Desperacko pragnie nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Szansa spotkania syna, z którym nie miał żadnego kontaktu, to okazja nadania sensu reszcie swojego życia. Walter trzyma się na dystans i pojmuje, że musi coś zrobić, aby historia się nie powtórzyła. Jaka jednak będzie tego cena?

Reżyser:David Easteal
Scenariusz:David Easteal
Zdjęcia:Ari Wegner
Montaż:Peter Sciberras
Obsada:John Brumpton, Richard Davies, Finn Woodlock, Chris Weir

David Easteal to pisarz i reżyser mieszkający w Melbourne. Najpierw podróżował po świecie, aby wrócić i uzyskać tytuł licencjata w dziedzinie prawa na uniwersytecie w Melbourne. Studiował także na kierunku sztuki, a specjalizuje się w literaturze.