FORUM. W paśmie FORUM od lat pokazujemy filmy, które zdobyły uznanie zarówno polskiej, jak i zagranicznej widowni oraz krytyków, stając się źródłem wielu filmowych i społecznych dyskusji. Więcej »

Romantyczno-wampiryczna piątka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE . W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Father, The

Father, The · reż. David Easteal
Australia 2011, 16’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Po piętnastu latach więzienia Walter wychodzi na wolność i musi się zmierzyć z nieznanym mu światem. Desperacko pragnie nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Szansa spotkania syna, z którym nie miał żadnego kontaktu, to okazja nadania sensu reszcie swojego życia. Walter trzyma się na dystans i pojmuje, że musi coś zrobić, aby historia się nie powtórzyła. Jaka jednak będzie tego cena?

Reżyser:David Easteal
Scenariusz:David Easteal
Zdjęcia:Ari Wegner
Montaż:Peter Sciberras
Obsada:John Brumpton, Richard Davies, Finn Woodlock, Chris Weir

David Easteal to pisarz i reżyser mieszkający w Melbourne. Najpierw podróżował po świecie, aby wrócić i uzyskać tytuł licencjata w dziedzinie prawa na uniwersytecie w Melbourne. Studiował także na kierunku sztuki, a specjalizuje się w literaturze.