Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Father, The

Father, The · reż. David Easteal
Australia 2011, 16’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

Po piętnastu latach więzienia Walter wychodzi na wolność i musi się zmierzyć z nieznanym mu światem. Desperacko pragnie nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Szansa spotkania syna, z którym nie miał żadnego kontaktu, to okazja nadania sensu reszcie swojego życia. Walter trzyma się na dystans i pojmuje, że musi coś zrobić, aby historia się nie powtórzyła. Jaka jednak będzie tego cena?

Reżyser:David Easteal
Scenariusz:David Easteal
Zdjęcia:Ari Wegner
Montaż:Peter Sciberras
Obsada:John Brumpton, Richard Davies, Finn Woodlock, Chris Weir

David Easteal to pisarz i reżyser mieszkający w Melbourne. Najpierw podróżował po świecie, aby wrócić i uzyskać tytuł licencjata w dziedzinie prawa na uniwersytecie w Melbourne. Studiował także na kierunku sztuki, a specjalizuje się w literaturze.