Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Förträngd

Repressed · reż. Jimmy Olsson
Szwecja 2010, 15’

Pokazy

27/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

29/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Po nocnej hulance w klubie roześmianą i hałaśliwą klikę jak zwykle rozwozi po domach specjalnie podstawiony autobus. W chwili, gdy Kritsoffer zauważa niebezpiecznie spokojnego nastolatka wie, że będzie się musiał zmierzyć z groźną sytuacją z przeszłości. To zmusza go do wzięcia spraw w swoje ręce.

Reżyser:Jimmy Olsson
Scenariusz:Jimmy Olsson
Zdjęcia:Frida Wendel
Obsada:Dan Andersson, Camaron Silverek, Suzanna Dilber, Mari Götesdotter, Julius Fleischanderel, Clara Eriksson-Lind

Jimmy Olson urodził się w 1980 roku na południu Szwecji. W 2004 roku przeprowadził się do Sztokholmu. Od 2002 roku pracuje przy filmach i od tej pory zasmakował już niemal każdej funkcji, która wiąże się z pracą za kamerą.