„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Förträngd

Repressed · reż. Jimmy Olsson
Szwecja 2010, 15’

Pokazy

27/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

29/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Po nocnej hulance w klubie roześmianą i hałaśliwą klikę jak zwykle rozwozi po domach specjalnie podstawiony autobus. W chwili, gdy Kritsoffer zauważa niebezpiecznie spokojnego nastolatka wie, że będzie się musiał zmierzyć z groźną sytuacją z przeszłości. To zmusza go do wzięcia spraw w swoje ręce.

Reżyser:Jimmy Olsson
Scenariusz:Jimmy Olsson
Zdjęcia:Frida Wendel
Obsada:Dan Andersson, Camaron Silverek, Suzanna Dilber, Mari Götesdotter, Julius Fleischanderel, Clara Eriksson-Lind

Jimmy Olson urodził się w 1980 roku na południu Szwecji. W 2004 roku przeprowadził się do Sztokholmu. Od 2002 roku pracuje przy filmach i od tej pory zasmakował już niemal każdej funkcji, która wiąże się z pracą za kamerą.