Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Jam Today

Jam Today · reż. Simon Ellis
Wielka Brytania 2010, 14’

Pokazy

27/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

29/06, 19:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Robert i jego rodzice utknęli na angielskiej wsi w czasie wakacji spędzanych na łodzi. Robert nie może się doczekać, gdy dorośnie i stanie się mężczyzną. Wtedy właśnie niespodziewany widok wstrząsa całym jego światem.

Reżyser:Simon Ellis
Scenariusz:Simon Ellis
Zdjęcia:David Procter
Montaż:James Ian Gray
Obsada:Oliver Woollford, Jonny Phillips, Helen Barford, Lucy Challenger, Dave Norwell

Simon Ellis ukończył w 1995 roku Nottingham Trent University, zdobywając specjalizację w fotografii artystycznej. Od tego czasu kręci filmy krótkometrażowe, które zbierają wiele nagród na międzynarodowych festiwalach i zostały zaprezentowano zbiorczo jako retrospektywy na ponad kilkunastu festiwalach na całym świecie.